SEC Baskısı, Binance Sigorta Fonunu Riske Soktu! • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC Baskısı, Binance Sigorta Fonunu Riske Soktu!

SEC'in Binance üzerinde kurduğu baskı ve açtığı davalar neticesinde, Binance'in sigorta fonu yüzde 11 değer kaybı yaşadı.

Binance sigorta fonu

SEC’in Binance üzerinde kurduğu baskı ve açtığı davalar neticesinde, Binance‘in sigorta fonu yüzde 11 değer kaybı yaşadı.

Kripto sektörü, son haftalarda oldukça sıkıntılı günler geçiriyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), en büyük iki kripto para borsasına açtığı davalar ile gündemi sarstı. Kripto borsalarının davalık olması ve altcoin’lerin yaşadığı çöküş, sektördeki gidişatı da olumsuz etkiledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Wall Street Journal‘ın çıktığı habere göre, SEC‘in ortaya koyduğu baskı ve açtığı davalar sonucunda, Binance’in kötü gün fonu olarak tuttuğu sigorta birikimi yüzde 11’lik değer kaybı yaşadı.

Binance’in Sigorta Fonu Değer Kaybediyor!

Dünyanın en büyük kripto borsası olarak lanse edilen Binance, 2018 yılında bir sigorta fonu başlatmıştı. Bu fon, platform kullanıcılarının varlıklarını güvence altına almak için oluşturuldu.

Acil durum fonu olarak yansıtılan varlıklar, olası para çekme ve yatırma işleminde yaşanılan aksaklıkları da engellemeye yarıyor. Birçok konuda işlevsellik sağlayan fon, son zamanlarda yaşanılan sıkıntılı süreçlerden dolayı tehlikeye düştü.

The Wall Street Journal’ın haberine göre, Binance’in acil durumlarda kullanmak ve müşteri varlıklarını korumak amacıyla oluşturduğu sigorta fonu yüzde 11 değer kaybetti. SEC’in kripto baskısından ve Binance’e dava açmasından önce bu fonun değeri 950 milyon dolar seviyesindeydi. SEC’in açtığı Binance davasıyla birlikte, fon 840 milyona düştü.

Binance CEO‘su CZ, müşteriler üzerindeki stresin giderilmesi ve olası kötü durumlar için kullanılması amacıyla bu fonun güçlendirildiğine değindi. CZ, FTX’in iflasından sonra sigorta fonunun 1 milyar dolara çıkartıldığını aktarmıştı.

Ancak SEC’in açtığı davanın yarattığı tahribat, Binance’in sigorta fonundan yaklaşık 110 milyon doları buharlaştırdı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x