SEC Eski Danışmanından Gensler'ın Tutumuna Yorum Geldi • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC Eski Danışmanından Gensler’ın Tutumuna Yorum Geldi

SEC'in eski danışmanı, yasal doktrinin Gary Gensler'ın kripto baskısını bitirebileceğini söyledi.

gary gensler 1

SEC’in eski danışmanı, yasal doktrinin Gary Gensler’ın kripto baskısını bitirebileceğini söyledi.

SEC Başkanı Gary Gensler liderliğindeki süregelen kripto baskılarına bir son verebilecek yasal bir doktrin olan ana sorular doktrini, düzenleyici otoritenin kapsamını kısıtlayabilir.

SEC Eski Danışmanından Kripto Topluluğunu Rahatlatabilecek Açıklama Geldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun eski bir danışmanı olan JW Verret, SEC Başkanı Gensler’in kripto baskısına son verebilecek yasal bir doktrin olan ana sorular doktrini hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Verret, The Scoop podcast’inin son bölümünde, SEC‘in Binance ve Coinbase’a karşı açtığı menkul kıymetler yasası ihlali davalarıyla ilgili olarak bu doktrinin önemine dikkat çekti.

SEC kripto Coinbase

Verret, doktrinin temel sorularının, “mahkemelerin yürütme kurumlarının sözde bağımsız kurumlarda ne yaptığına nasıl baktığı ve yaptıkları şeylere ne kadar saygı göstereceklerini değerlendirdiği” ile ilgili olduğunu belirtti. SEC gibi kurumlar, belirli alanları düzenlemek için Kongre’den geniş yetkiler alır. Ancak bu yetkilerin ayrıntıları genellikle belirsiz bırakılır ve bu da yıllar içinde ajansların düzenlemeleri kural koyma yoluyla önemli ölçüde genişletmesine yol açar.

Tarihsel olarak, Verret’e göre, Chevron doktrini olarak bilinen temsilci eylemlerine saygılı bir yaklaşım, mahkemelerin kuruluşlara geniş takdir yetkisi vermesi için bir çerçeve sağladı. Ancak Verret, ana sorular doktrini olarak adlandırılan rakip bir doktrinin muhafazakar ve özgürlükçü fikirli yargıçlar arasında ilgi gördüğünü belirtti. Bu doktrin, bir kurumun özellikle ulusal, ekonomik veya siyasi öneme sahip bir konuyu düzenlemeye çalışırsa, önce Kongre’den açık onay alması gerektiğini savunmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x