Yükleniyor...

Kobe Bryant’ın Bu Fotoğrafına Dikkat!

Microsoft, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden basketbolcu Kobe Bryant’ın fotoğrafında zararlı yazılım buldu.

kobe bryantın bu fotoğrafına dikkat

Microsoft, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden basketbolcu Kobe Bryant’ın fotoğrafında zararlı yazılım buldu. Siber suçlular, bilgisayarınıza madencilik yazılımları bulaştırmak için basketbol yıldızı Bryant’ın ölümünü kullanıyor. Siber suçlular Kobe Bryant’ın trajik ölümü üzerinden para kazanmaya çekinmiyor. Microsoft Security Intelligence, basketbol oyuncusunun duvar kağıdı fotoğrafında bir kripto para madenciliği betiği buldu.

Kötü aktörler, ünlü kişilerin fotoğraflarının içindeki şifreleme kodunu gizlemek için eski bir dosyayı başka bir dosyanın içine gizlemeyi sağlayan steganografiyi kullanıyor. Bu nedenle de kullanıcılar bu durumu kolay bir biçimde fark etmiyor. Günümüze kadar birden fazla ünlü, bu kadar ayrıntılı bir şifreleme dolandırıcılığına kurban düştü. Son zamanlarda Amerikalı pop yıldızı Taylor Swift’in bir görüntüsünde, aktris Scarlett Johansson’un fotoğrafında kötü amaçlı yazılım yakalanmıştı.

Neden Kobe Bryant Gibi Ünlü Fotoğrafları?

Bilgisayar korsanlarının neden ünlülerin fotoğraflarını kullandığı sıklıkla sorulmaktadır. Bunun sebebi bilgisayarınızda kripto madenciliği programlarını kurmanın en kolay yollarından birisinin fotoğraf olmasıdır. Çoğu virüsten koruma yazılımları, bilgisayar korsanlarının eline geçen otantik görüntü dosyalarındaki kötü amaçlı kodu algılayamıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x