Köprüden önceki son çıkış: BTC, ETH, XRP, ADA, SOL fiyat analizi
Yükleniyor...

Köprüden önceki son çıkış! BTC, ETH, XRP, ADA, SOL fiyat analizi

Bitcoin alıcıları 2016'dan bu yana ilk kez Eylül ayında pozitif bir aylık kapanış öngördü.

bitcoin fiyat analizi

Bitcoin alıcıları 2016’dan bu yana ilk kez Eylül ayında pozitif bir aylık kapanış öngördü. Şayet bu gerçekleşirse Ekim ayı genellikle alıcıların lehine olduğu için motivasyon kaynağı olacak. Köprüden önceki son çıkış olarak görülen Eylül ayında boğalar için zaman daralıyor…

CoinGlass verilerine göre Bitcoin, 2014 ve 2018 yıllarında olmak üzere Ekim ayında yalnızca iki kez negatif aylık kapanış gördü. Ancak makroekonomik olumsuzlukların devam etmesi durumunda Bitcoin boğalarının bu ivmeyi sürdürmekte zorlanacağı belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Öte yandan Birleşik Devletler dolar endeksinin (DXY) de adeta altın bir haç oluşturarak yakın vadede daha fazla potansiyel yükselişe işaret ettiği kaydedildi.

Bitcoin boğaları Eylül ayının son haftasında ayı baskısına karşı koyabilir mi?

Bitcoin fiyat analizi

22-23 Eylül’de gün içi mum çubuğu formasyonundan kaynaklanan belirsizlik 24 Eylül’de aşağı yönde çözüldü. Bu durum ayıların üstünlüklerini kabul ettirdiğine yorumlandı.

Satıcılar, fiyatı 24 bin 800 dolardaki sağlam desteğe çekerek pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalışacaklar. Boğaların tüm güçleriyle savunması beklendiğinden, bu yakın vadede dikkat edilmesi gereken kilit seviye olmaya devam ediyor. Eğer 24 bin 800 dolarlık destek kırılırsa, BTC/USDT çifti 20 bin 000 dolara doğru aşağı yönlü bir hareket başlatabilir.

Ethereum fiyat analizi

Ethereum 1.592 dolardan yavaş yavaş 1.531 dolardaki önemli seviyeye doğru kayıyor ve bu da boğaların alım desteğinden yoksun olduğunu gösteriyor.

Düşen hareketli ortalamalar satıcılara avantaj sağladığını düşündürse de RSI yükseliş eğilimi gösterdiğine dair işaretler veriyor. Bu da satış baskısının azalıyor olabileceğini gösteriyor. Yani 1.531 dolardan sıçrama olasılığını artırıyor.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.616 dolar) üzerine çıkarırsa, birkaç gün boyunca 1.531 dolar ile 1.746 dolar arasında bir aralığa bağlı hareketin sinyalini verecektir. Ayılar ETH/USDT çiftini 1.531 doların altına düşürür ve sürdürürse bu görüş geçersiz olacaktır. Ayrıca parite daha sonra 1.368 dolara kadar düşebilir.

XRP fiyat analizi

XRP fiyatı, güçlü bir destek olarak hareket etmesi beklenen yükseliş trendi çizgisine düşebilir. Fiyat yükseliş trendi çizgisinden toparlanırsa, boğalar fiyatı tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Bunu yaparlarsa, daha düşük seviyelerde agresif alım sinyali verecektir. Parite daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,53 dolar) tırmanabilir.

Aksine, yükseliş trendi çizgisi tutmazsa, XRP fiyatı önce 0,46 dolara ve ardından 0,41 dolarlık zorlu desteğe düşebilir. Bu seviyenin boğalar tarafından güçlü alımları çekmesi muhtemeldir.

ADA fiyat analizi

Boğaların 0,24 doların altına düşme riskini azaltmak için ADA/USDT çiftini hızlı bir şekilde düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarması gerekecek. Eğer bunu başarabilirlerse, düşüş eğilimli alçalan üçgen geçersiz kılınacak ve bu da fiyatı 0,29 dolara çıkarabilir.

Bunun yerine, ayılar ADA fiyatını 0,24 doların altına çekerse, düşüş kurulumunu tamamlayacaktır. Bu da 0,22 dolara ve ardından 0,19 dolarlık desen hedefine doğru aşağı yönlü bir hareket başlatabilir.

Solana fiyat analizi

20 günlük EMA ve orta noktanın hemen altındaki RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Yukarı yönde, boğaların fiyatı 50 günlük SMA’nın (20,80 dolar) üzerine çıkararak 22,30 dolara doğru bir toparlanmanın başlangıcını işaret etmesi gerekecek.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden aşağı dönerse, ayıların tekrar komuta altında olduğunu gösterecektir. SOL/USDT çifti daha sonra 17,33 dolarlık önemli desteği yeniden test edebilir. Bu seviye kırılırsa, parite 14 dolara düşebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x