Yükleniyor...

Kripto Borsası Binance, 2022 Yıl Sonu Raporunu Yayınladı

Kripto borsası Binance, mevzuat ve uyum konusunda önemli ilerlemeler kaydettiğine de değindiği 2022 yıl sonu raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Kripto Borsasi Binance 2022 Yil Sonu Raporunu Yayinladi

Kripto borsası Binance, mevzuat ve uyum konusunda önemli ilerlemeler kaydettiğine de değindiği 2022 yıl sonu raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Son dönemlerde sık sık ön plana çıkan Binance, genişleme ve uyum süreçleriyle dolu bir yılı geride bıraktı. Dünyanın en büyük kripto para borsası, milyar dolarlık hacimleriyle kripto yatırımcılarının ilgi odağı haline geldi. Binance, 2022 yılına ilişkin çalışmalarını özetleyen raporunu açıkladı. Binance Blog‘da yayınlanan raporda, mevzuat ve uyum süreçlerine yönelik ilerlemeler kaydedildiği yer aldı.

Binance, 2022 Yılına Dair Geniş Çaplı Bir Rapor Yayınladı

Binance 2022 Yilina Dair Genis Capli Bir Rapor Yayinladi

Kripto borsası Binance, 2022 yılında lider kripto para ve blokzincir altyapı sağlayıcısı olarak ön plana çıktı. Borsa, geçtiğimiz yıla dair kapsamlı bir rapor hazırladı.

Raporda, mevzuat ve uyum süreçlerine değinildi. Bu süreçlere dair açıklama yapan borsa, “Şimdi olduğu gibi gelecekte de Binance’i sağlam bir temel üzerinde ve mali açıdan sağlıklı bir konumda görüyoruz. Yenilikçiyiz, kullanıcılarımızı dinliyoruz ve örnek teşkil ediyoruz” dedi.

Binance Blog’da yayınlanan rapor, borsanın 2022 yılında gerçekleştirdiği çalışmalara ve sektördeki gelişmelere değindi. Borsanın bir açıklaması dikkat çekti. Açıklamada, “Sektörümüzü olumsuz olarak etkileyen bazı olaylar art arda gelse de bunlara direnç gösterdik” ifadesi yer aldı. Ayrıca, Binance’ın blokzincir ekosisteminin insanların yaşamlarını iyileştirmeye ve kolaylaştırmaya odaklandığı ifade edildi.

Binance, 2022 Yılını Lisans ve Tesciller ile Geçirdi

Popüler kripto para borsası Binance, 2022 yılının sonuna kadar 14 bölgede gerekli lisansları, tescilleri ve onayları aldığını duyurdu. Ayrıca borsa, geçtiğimiz yıl düzenleyiciler ve kamu otoriteleriyle ortak hareket etmekten de çekinmedi.

Sektörden önemli isimleri kadrosuna dahil eden Binance, güvenlik ve uyum ekibindeki çalışan sayısını yüzde 500 artırmayı başardı. Güvenlik konusunda sıkı çalışan borsa, dijital mali suçlarla mücadele kapsamında 70’ten fazla çalıştay düzenledi. Ayrıca borsa, emniyet teşkilatlarından gelen 47 binden fazla talebi de işleme aldı.

Raporda, Binance’ın Ulusal Siber Adli Tıp ve Eğitim İttifakı’na (NCFTA) katılan ilk blokzincir ve kripto kuruluşu olduğu belirtildi. Ayrıca popüler borsa, kimlik doğrulama (KYC) konusunda da önemli iyileştirmelere imza attı.

Binance, SAFU Değerini Tekrar 1 Milyar Dolara Çıkardı

Binance SAFU Degerini Tekrar 1 Milyar Dolara Cikardi

Binance, sektördeki iflaslar ve çöküş senaryolarından sonra sektöre yönelik güveni yeniden inşa etmek amacıyla yoğun mesai harcadı. Bu konuya da değinilen raporda, şu ifadeler yer aldı;

“CEO’muz ve kurucumuz Changpeng Zhao (CZ), merkezi kriptoborsalarının, kullanıcıların ve düzenleyicilerin güvenini yeniden kazanması için bir yol sunmak üzere altı ilkeden oluşan bir yazı yayınladı. Şeffaflık hareketine öncülük ederek, Binance Köprüsü’ne endekslenmiş tüm tokenler için bir teminat kanıtına ek olarak, kullanıcı fonlarının Binance’te 1:1 tutulduğunu doğrulamak için herkesin kullanabileceği bir rezerv kanıtı (PoR) sistemi başlattık. Acil bir durumda 128 milyon kullanıcımızı korumak maksadıyla Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonumuzun (SAFU) değerini tekrar 1 milyar dolara çıkardık”

Binance, İstihdam Artışına ve 2023 İlerleyişine Değindi

Binance Istihdam Artisina ve 2023 Ilerleyisine Degindi

Popüler kripto para borsası Binance, yüzlerce farklı ülkedeki çalışan sayısının toplamda 7 bin 500’ü aştığını belirtti. Büyüyen ve genişleyen borsa, sektörü kalkındırma girişimleri kapsamında 1 milyar dolarlık harcama yaptı. Binance, bu katkı harcamalarını 2 milyar dolara çıkaracağının da taahhüdünü verdi.

Ayrıca Binance, Binance Labs aracılığıyla Web3 ve blokzincir gelişimini desteklemek amacıyla 500 milyon dolardan fazla bir yatırım yaptı. 14 stratejik birleşme ve satın alma anlaşmasının yanı sıra, 61 token girişim anlaşmasını da onayladı veya sonuçlandırdı.

Raporda ayrıca, Binance’ın Ukrayna’da yaşananlar nedeniyle 10 milyon BUSD bağış yaptığı açıklandı. Borsa, türünün ilk örneği olan Binance Mülteci Kripto Kartı’nı piyasaya sürmesi de dahil olmak üzere Binance Charity Foundation (BCF) aracılığıyla yürütülen çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner