Kripto için tarihi hamle: Ethereum ETF'i piyasaya sürüldü! • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto için tarihi hamle: Ethereum ETF’i piyasaya sürüldü!

VanEck, Ethereum vadeli işlemler ETF'i EFUT'u başlattı.

VanEck ETF Ethereum

VanEck, Ethereum vadeli işlemler ETF’i EFUT’u başlattı. Eylül sonu ve ekim başı adeta kripto için boğa havasında geçiyor. ETF haberleri, SEC’nin köşeye sıkışması ve piyasaya yapılan girişler canlanmaya yol açtı. Kripto piyasasındaki canlanmanın bir başka sebebi Ethereum vadeli işlemler ETF’sisi oldu.

VanEck, geçtiğimiz günlerde Ethereum vadeli işlemler ETF’si başlatmak için başvuruda bulunmuştu. Yapılan son açıklamalara göre, VanEck’in ürünü EFUT piyasaya sürüldü.

VanEck, Ethereum ETF’ini başlattı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son dakika olarak düşen haber akışlarında Ethereum rüzgarı esti. VanEck’in yaptığı Ethereum ETF başvurusu kabul edilmiş olacak ki şirketin ürünü EFUT piyasaya sürüldü. EFUT, VanEck Ethereum vadeli işlemler ETF’i olarak alıcıya sunuldu.

Şirketin yapmış olduğu duyuruda, EFUT’un Ethereum’a veya diğer kripto varlıklara doğrudan yatırım yapmayacağı belirtildi. EFUT, Spot ETF ürünü olarak işlem görmeyecek.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan VanEck Dijital Varlık Ürünleri Direktörü Kyle DaCruz şunları söyledi;

“Ethereum, merkezi olmayan uygulama ekosisteminin layer 1 yapı taşıdır ve platformun değişim yöntemi Ethereum ile dijital para birimleri, küresel ödemeler, akıllı sözleşmeler ve çok daha fazlasındaki yenilikleri teşvik eder. Yatırımcılar hâlâ ABD’de bir spot ETF ürünü aracılığıyla dijital varlıklara erişim sağlama imkanına sahip olmasa da, ETH’nin etrafında gelişen güçlü vadeli işlem piyasasına erişmenin bir yolu olarak EFUT’u piyasaya sürmekten çok memnunuz.”

VanEck yönetim ekibi Ethereum vadeli işlemler ETF ürününün piyasaya çıkmasını coşkuyla karşıladı. Bilindiği üzere SEC, spot Bitcoin ETF’leri için olumsuz bir tutum sergiliyor. Bu nedenle Ethereum için de benzer yaklaşımın gelebileceği gündemde yer alıyordu.

ETF haberleri piyasaya yakıt oldu. Bitcoin 28 bin doların üzerinde sağlamlaşırken, Ethereum‘un 1.750 dolara yükselişi dikkat çekti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x