Yükleniyor...

Kripto Madenciliği Yapan Kişiye Tutuklama İddiası!

Bir kripto yatırımcısının Massachusetts merkezli bir okulda, gizli bir şekilde kripto madenciliği faaliyetlerinde bulunduğu belirtildi.

madencilik

Bir kripto yatırımcısının Massachusetts merkezli bir okulda, gizli bir şekilde kripto madenciliği faaliyetlerinde bulunduğu belirtildi.

Massachusetts‘de bulunan bir okulda gizli şekilde kripto madenciliği faaliyetlerinin yürütüldüğü bildirildi. Okulda yapılan detaylı tarama sonucunda 11 kripto madenciliği cihazı tespit edildi. Yaklaşık olarak 18.000 dolar değerinde elektrik tüketen madencilik cihazları, Massachusetts sakinlerini şoka uğrattı.

Kripto Madencisine Yönelik Suçlamalar Devam Ediyor

Massachusetts merkezli bir okulda, eski bir tesis çalışanı olan Nadem Nahas, gizlice kripto madenciliği faaliyetleri yaptığı belirtilmişti. Okulda kripto madenciliğine yönelik sistem kuran eski tesis çalışanı, şuan için suçlamalara cevap vermeden mahkemeden kaçmış durumda.

Yerel basında çıkan haberler doğrultusunda Nahas, 23 Şubat tarihinde okulu tahrip etmek ve kaçak elektrik kullanımı sulçlamarıyla mahkemeye çıkarılması planlanıyordu. Önceki süreçte ABD‘nin Massachusetss eyaletinin Cohasset kasabasında tesis elemanı olarak çalıştığı belirtilen Nahas, 28 Nisan ile 14 Aralık tarihleri arasında kripto madenciliği faaliyetlerini sürdürebilmek için yaklaşık olarak 18.000 dolar değerinde kaçak elektrik kullandığı iddia ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x