Yükleniyor...

Kripto Milyarderlerinin Servetleri, Büyük Oranda Azaldı

Kripto milyarderlerinin servetleri, Mart ayından bu yana önemli ölçüde eridi.

kripto milyarderlerinin

Kripto milyarderlerinin servetleri, Mart ayından bu yana önemli ölçüde eridi.

Kayıplar, servetlerinin yarısından fazlasını kaybeden 15 kişi de dahil olmak üzere 17 kişinin kayıpları baz alınarak belirlendi.

Kripto Milyarderlerinin Zararı Büyük

Forbes tarafından yapılan son tahminlere göre, ayı piyasası ve ardından gelen iflas dalgalarıyla birlikte kripto milyarderlerinin kaybı 116 milyar dolara ulaştı.

En büyük kayıplardan biri Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya atfedildi. CZ’nin Mart ayında kripto borsasındaki %70’lik hisselerinni değeri 65 milyar dolardan 4,5 milyar dolara geriledi.

Coinbase CEO’su Brian Armastrong’un net serveti, 6 milyar dolardan 1,5 milyar dolara geriledi. Ripple’ın kurucu ortaklarından Chris Larsen’in serveti 4,3 milyar dolardan 2,1 milyar dolara düşerken, Winklevoss kardeşlerin servetleri de 4 milyar dolardan 1,1 milyar dolara geriledi.

Milyarder statüsünü kaybedenler arasında varlıkları sırasıyla 24 milyar dolar ve 5,9 milyar dolardan sıfıra inen FTX kurucu ortakları Sam Bankman-Fried ve Gary Wang yer alıyor. Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert’in 3,2 milyar dolarlık serveti de FTX’in çöküşünün neden olduğu fırtınanın ardından eridi.

Yaşanılan krizlerin ardından, ayı piyasasının yakında sona ermesi mümkün görünmüyor. Analistler, pazardaki düşüşün 2023 yılının sonuna kadar sürmesini bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x