Yükleniyor...

Kripto Para ATM’lerinde Büyük Patlama Yaşanabilir

“Kripto ATM Pazarı - 2019'dan 2024'e Kadarki Tahminler” başlıklı yeni bir rapora göre, kripto para ATM'lerinin küresel pazardaki yıllık büyümesinde %46.

Kripto Para ATM

“Kripto ATM Pazarı – 2019’dan 2024’e Kadarki Tahminler” başlıklı yeni bir rapora göre, kripto para ATM’lerinin küresel pazardaki yıllık büyümesinde %46.61 oranında bir büyüme yaşanması bekleniyor.

Rapora göre, geçen yıl küresel kripto para birimi ATM pazarı 18.5 milyon doları gördü.

Bu büyüme, sırayla kripto para birimi ATM’lerine olan talebi artıracak olan Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin artan popülaritesinden kaynaklanıyor. Kripto paraların benimsenmesi konusunda kripto para ATM’lerinin bir taşıyıcı olması bekleniyor.

Kripto para ATM’lerinin önündeki en büyük engelse ise devletlerin düzenlemeleri.

Asya-Pasifik’te ATM’lere Olan Talep Artıyor

Rapor, Kuzey Amerika ve Avrupa’nın şaşırtıcı derecede kripto para ATM pazarında büyük bir pazar payı kazandığını ortaya koyuyor, harcanabilir gelirin artması ve kripto paraların artan popülaritesi nedeniyle ancak Asya Pasifik bölgesinde ATM’lere olan talebin daha da artması bekleniyor.

Raporda ele alınan başlıca kripto para ATM şirketlerinden bazıları Genesis Coin, Inc., General Bytes, Lamassu, Inc., Bitaccess, Coinsource, Covault ve Mainstreet Automaten GmbH.

Raporda Chicago’nun son zamanlarda Atlanta merkezli Lux Vending sayesinde kripto para ATM’lerinde önemli bir artış gördüğüne yer veriliyor. New York kısa süre önce New York’lulara pazar lideri olarak nakit ile Bitcoin satın alabilecekleri 88 Bitcoin ATM yeri sağlayan Cottonwood Vending LLC’ye değerli BitLicense’ını verdi. Şu anda ABD’de 100’e yakın kripto para ATM’si bulunuyor.

Filipinler’deki en büyük bankalardan biri olan Union Bank müşterilere nakit olarak Bitcoin alma ve satma imkanı sunan Bitcoin ATM’sini başlatmak için ülkenin merkez bankası ile işbirliği yaptı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x