Yükleniyor...

Kripto Para Borsalarındaki Bitcoin (BTC) Bakiyelerinde Sarsıcı Düşüş!

Bitcoin bakiyelerindeki düşüş kripto para piyasası tarafından merakla inceleniyor

Borsalardaki Bitcoin Bakiyesi 23 Ayin En Dusuk Seviyesine Dustu

Bitcoin bakiyelerindeki düşüş kripto para piyasası tarafından merakla inceleniyor. Borsalarda DeFi’daki ani kullanım artışlarıyla birlikte Bitcoin bakiyelerinin düştüğü gözlemleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cüzdanlardaki Bitcoin miktarı Kasım 2018’den bu yana en düşük değerine düştü. Bu arada, diğer blok zincirlerindeki BTC sayısı ise üç ayda on kattan fazla arttı. Dünyanın en büyük Bitcoin türevleri borsası olan BitMEX’i çevreleyen son haberler, tarihteki en büyük BTC geri çekilmelerinden birine yol açtı.

Kripto para birimi borsa cüzdanlarındaki Bitcoin (BTC) miktarı, Şubat ayından bu yana düşüş trendinde iken; Kasım 2018’den bu yana en düşük değerini gördü.

Glassnode’dan alınan verilere göre, döviz saklama cüzdanlarında bulunan toplam Bitcoin sayısı, 11 Şubat 2020’de 2,97 milyon BTC ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı ve o zamandan beri keskin bir düşüş trendi izliyor. Haberin yazımı sırasında borsalardaki Bitcoin sayısı %13’ten fazla düşerek 2,57 milyona ulaştı ki bu rakam iki yıla yakın bir süredir görülen en düşük değer olarak göze çarpıyor.

Kripto para birimi borsalarının bir özelliği olarak, Bitcoin sahiplerinin likiditeden ziyade kendi gözetimine öncelik vermeye başladıkları ve bunun yerine kendi özel anahtarlarını yönetmeyi tercih ettikleri görülüyor.

Bu aynı zamanda, insanlar varlıklarını kripto para birimi borsaları kasalarından giderek daha fazla çekmeye çalıştıklarından, uzun vadeli sahiplerde bir artışa işaret edebilir.

Kripto para borsaları BTC bakiyelerinin yavaşça boşaldığı görülürken, Bitcoin’in merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki kullanımı bu yıl güçlü bir şekilde arttı. DeFi Pulse’dan alınan verilere göre, Bitcoin Lightning Network‘te kilitlenen BTC sayısı bir yıldan fazla bir süredir sabit bir yükselişte ve 819 civarındayken neredeyse 1.200’e çıktı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x