Yükleniyor...

Kripto Para Borsalarının İşlem Hacmi Ocak Ayında Çakıldı

Kripto ve Blockchain araştırma şirketi Diar tarafından 4 Şubat'ta yayınlanan bir analize göre kripto para borsaları ağır kayıplar verdi.

Kripto Para Borsalarının İşlem Hacmi

Kripto ve Blockchain araştırma şirketi Diar tarafından 4 Şubat’ta yayınlanan bir analize göre kripto para borsaları ağır kayıplar verdi. Ocak ayında kripto para borsalarının işlem hacminin son zamanların en düşük seviyelerini gördüğü bildiriliyor. Yılın başından bu yana, kripto para borsalarının işlem hacmi 2017’den beri görülmemiş işlem hacmini gördü.

Binance En Kötü Dönemi Yaşadı

Diar, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’ın en kötü dönemi yaşadığını söylüyor. Borsanın işlem hacmi Aralık 2018’e kıyasla yüzde 40’tan fazla düştü. Binance’ın şu anda Ocak 2018’de gördüğü işlem hacminin onda birine sahip olduğu bildiriliyor. Amerikan’ın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in BTC/USD piyasası Mayıs 2017’den bu yanaki en düşük seviyeyi gördü. Borsanın BTC/USD piyasasının işlem hacmi 1 milyar doları bile göremedi. Hong Kong merkezli kripto para borsası OKEx ise işlem hacminde üç aylık büyüme eğilimini kaybetti ve 5.5 milyar dolar seviyeden 4 milyar doların altına düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Aralık ayında, Blockchain Transparency Institute (BTI) tarafından hazırlanan bir rapor, CoinMarketCap’te listelenen ilk 25 BTC işlem çiftinin çoğunluğunun brüt olarak şişirildiğini öne sürüyordu. Huobi ve HitBTC gibi kripto para borsalarının wash trading ile hayalim işlem yaptığı öne sürüldü. Ayrıca BTI, Bithumb’ı analiz etmiş ve özellikle Monero (XMR), Dash, Bitcoin Gold ve ZCash (ZEC) gibi altcoin’lerde büyük oranda wash trading ile hayali işlemler yapıldığını bildirmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x