Yükleniyor...

Kripto Para Borsası OKCoin, Popüler Üç DeFi Token’ını Listelemeye Başlıyor

Kripto para borsası OKCoin, üç yeni token'ı listelemeye başlayacak.

okx popüler defi tokenlerini listeliyor

Kripto para borsası OKCoin, üç yeni token’ı listelemeye başlayacak. Bunlar yearn.finance’ın YFI’si, Compound”ın COMP’u ve Polkadot’un DOT’u olacak.

OKCoin YFI, COMP ve DOT’u listelerken, öte yandan 15 tane daha DeFi token’ını da radarına aldı. Borsa, bu üç token için USD eşleştirmelerini destekliyor.

OKCoin borsası bugün, son zamanlarda fiyatı yükselen üç token’ı listelemeye başlayacağını duyurdu: yearn.finance’ın YFI’sı, Compound’un COMP’u ve Polkadot’un DOT’u listelenecek üç token olarak yerini alıyor.

Borsa, ABD dahil (New York eyaleti hariç) 150 ülkedeki müşteriler için ABD doları eşleştirmelerini destekler; ancak Singapur, Brunei, Japonya ve Avrupa Birliği ülkeleri hariçtir.

Coinbase, Pro’dan sonra YFI  için ABD doları eşleştirmelerini destekleyen ikinci borsa olduğunu iddia ediyor.

Hong Fang OKCoin CEO’su, “Uzun dönemli kripto para savunucuları olarak bizler, temelde Defi’ın finansal sistemin tam teknoloji geliştirmeleri ile merkezsizleştirilmesi konusunda potansiyel taşıdığına inanıyoruz” dedi.

Fang şunları ekledi: “DeFi’ın şu anda yapmaya çalıştığı şey, mevcut bankacılık sisteminin dışında tamamen yeni bir teknoloji yığınını yeniden oluşturmak. Bu, ‘bireysel parasal egemenliği’ni sıfırdan inşa etme temasının devamı, DeFi’ın şu anda yaptığı şey bu.”

YFI, COMP ve DOT, yönetişim token’larıdır; bu da sahiplerinin, onları basan merkeziyetsiz borç verme protokollerinin geleceğini oylamak için kullanabileceği anlamına gelir. Bu token’lar ayrıca spekülatif amaçlar için tutulur.

Bu Token’lar Ne İşe Yarıyor?

Kişiler protokolleri kullanarak YFI ve COMP kazanabilirler; örneğin, Compound’dan borç almak veya borç almak size COMP kazandırır.

COMP, 16 Haziran’da 97 dolardan başlayıp 21 Haziran’a kadar 348 dolara yükseldiğinde bir yönetişim token’ı çılgınlığı başlattı. Şu anki fiyatı 155 dolar. YFI, Temmuz ayı sonunda çıktı. Yaratıcısı bunu değersiz olarak nitelendirdi, ancak şimdi tek bir YFI token’ının maliyeti 36.057 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Bu arada DOT, grupta bir aykırı değerdir. Merkeziyetsiz finansa değil, birlikte çalışabilirliğe odaklanan bir Ethereum rakibi olan Polkadot’a güç veriyor.

OKCoin; Curve (CRV), Chainlink (LINK) ve Synthetix (SNX) dahil olmak üzere 15 DeFi token’ını daha listelemeyi düşünüyor.

OKCoin, birkaç yıl önce OKEx’ten ayrılan akıllı, düzenleyici dostu bir borsa olduğunu iddia ediyor. OKEx, günlük 1.7 milyar dolarlık hacimle çok daha büyük bir borsa olarak biliniyor.

Her ikisinin de kripto para borsalarının meşruiyetini sıralayan bir site olan Crypto Compare’de ‘BB’ derecelendirmeleri var, ancak OKEx 19. sırada ve OKCoin 16. sırada. Yalnızca Gemini ve Coinbase ‘AA’ derecesine sahiptir. Bu küçük bir borsa, son 24 saatte sadece 19 milyon dolarlık işlem yapıyor, ancak büyüyor. Bu yıl San Francisco’daki personelini ikiye katlayarak 80’e çıkardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner