Yükleniyor...

Kripto Para Şirketinden 5 NFT için 162.000 Dolarlık Yatırım!

Kripto araştırma firması Delphi Digital, Perşembe günü dijital evcil hayvan NFT’leri üzerinde bir araştırma yaptı ve bu tür token’ların nadirliğinin onları çekici bir kripto yatırımı haline getirdiğini belirtti

nft 160 bin dolar

Kripto araştırma firması Delphi Digital, Perşembe günü dijital evcil hayvan NFT’leri üzerinde bir araştırma yaptı ve bu tür token’ların nadirliğinin onları çekici bir kripto yatırımı haline getirdiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Beş dijital yaratıktan oluşan “Axies” dün blokzincir oyunu Axie Infinity’de 160 bin dolardan satıldı. Axies’i satın alan Delphi Digital, NFT’lerin değerini temel varlıklarının kıtlığından ve nadirliğinden aldığını söyledi. Firma, yatırımcıların tipik fiyat oynaklığından bir şekilde ilgisiz oldukları için NFT’leri bir kripto portföyünün parçası olarak satın almayı düşünebileceklerini söyledi.

Şimdiye Kadarki En Pahalı NFT Alımı

Bir kripto para birimi araştırma ve danışmanlık firması olan Delphi Digital, dün blok zincir oyunu Axie Infinity’de 162.000 doların üzerinde beş Ethereum non-fungible token (NFT) satın aldı. Bu şimdiye kadarki en pahalı NFT alımlarından birini işaret ediyordu.

Axie Infinity, kullanıcıların “Axies” adı verilen diğer fantastik yaratıkları sanal olarak eğitmesine, yetiştirmesine, savaşmasına ve hatta üremesine olanak tanıyan dijital bir evcil hayvan oyunu. Bu türden her Axie’nin benzersiz bir genetiği varv ve bu da oyun içi değerlerini değiştiriyor. Perşembe günü yapılan periyodik alımlarda firma, “3 mistik” sürüngen Venom gibi beş adet Axie NFT aldı. Bununla beraber firma diğerleri 69.9 Ether (≈ 24.128 $) ile 150 Ether (≈ 51.778 $) arasında değişen miktarlarda NFT daha aldı.

Peki neden yüzbinlerce dolara dijital yaratıklar alasınız ki?

Delphi Digital’in kurucu ortağı Medio Demarco, Decrypt’e “Oyunun popülerliği arttıkça, bu NFT’lerin değeri de nadir ve kullanışlı oldukları için artabilir” dedi. Demarco, şu ifadeleri kullandı:

“3-4 mistik yaratık, oyundaki en nadir, en kıt Axies onlar. Gelecekte efsanelere dönüşebilecek tek Axies onlar olacak. Ayrıca onlarla savaşmak ve onları yetiştirmek yoluyla bir verim elde etmek için de kullanılabilirler.”

Kıtlık açısından, Delphi’nin satın aldığı “Quad Mystic” tipi Axie, şimdiye kadar yapılmış üç taneden biriydi. Yine Delphi’nin kurucularından biri olan Anil Lulla, yatırımcıların oyunun varlıklarını daha geniş bir kripto portföyünün bir parçası olarak dahil edebileceklerini söyledi:

Bitcoin, Ethereum ve altcoin’lerle birlikte yukarı ve aşağı hareket ediyor. Bu arada, Axies genellikle ETH ile ifade edilir ve fiyatlar piyasanın geri kalanıyla birlikte hareket etmez.”

“Dönüm Noktası”

Bu arada, Axie Infinity’nin büyüme şefi Jiho Zirlin, Decrypt’e Axie NFT’lerin dünyanın o bölgesinde bir tür statü sembolü olduğunu söyledi. Delphi’nin mega satın alımına gelince, Zirlin, “Bu, tüm dijital koleksiyon endüstrisi için dönüm noktası olarak bir an. Delphi, NFT’lerin ve Axie’nin potansiyelini 2018 yazında, günlük 50’den az aktif kullanıcımız olduğu bir dönemde gördü” dedi.

Axie Infinity gibi oyunların 2018’den beri piyasada olmasına rağmen, geçtiğimiz haftalarda NFT’ler kripto alanında yükselen bir pazar haline geldi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x