Yükleniyor...

Ünlü Modelin Geliştiricisinden Bitcoin’de “Uçuşa Hazır Olun” Mesajı!

Popüler Bitcoin analisti PlanB, önceki gün Twitter’da paylaştığı grafikle, lider kripto para biriminde yükselişin yaklaştığını ifade etti

Unlu Modelin Gelistiricisinden Bitcoinde 22Ucusa Hazir Olun Mesaji

Popüler Bitcoin analisti PlanB, önceki gün Twitter’da paylaştığı grafikle, lider kripto para biriminde yükselişin yaklaştığını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC), birkaç haftadır aynı bölgede konsolide olmaya devam ediyor. Birçok analiste göre yakın zamanda Bitcoin’de önemli bir sıçrama yaşanabilir. Böyle düşünen analistlerden birisi de PlanB. Stock to Flow (S2F) modelinin yaratıcısı olan PlanB, BTC’de yükselişin yakın olduğunu belirten bir grafik paylaştı.

PlanB’nin paylaştığı grafiğe göre (Bitcoin stok akış modeli/S2F) Bitcoin uzun zamandır belli bir bölgede konsolide oluyor. Yıl bazında grafiğe baktığımız zaman bu konsolidelerin ardından önemli yükselişler yaşanıyor. Analiste göre yakın zamanda BTC’de ciddi bir yükseliş yaşanabilir.

Grafiğe göre Bitcoin, 2017 yılında yaşanan yükselişin bir benzerini hatta daha fazlasını bile bekliyor olabilir. PlanB’nin paylaştığı bu grafiğe kripto para topluluğundan da büyük ilgi geldi. Ünlü analistin takipçileri de büyük çoğunlukla bu görüşe katılıyor gibi görünüyor.

Bitcoin Fiyatının 6 Bin 700 Doların Altına Düşme İhtimali Çok Zayıf

Quant analisti PlanB önceki günlerde Twitter’da Bitcoin’in (BTC) 6 bin 700 doların altına düşme ihtimalinin düşük olduğunu söylemişti. Analist, bu sonuca varmak için BTC/USD için 200 haftalık hareketli ortalamaya (200MA) başvurdu. 200MA, Bitcoin fiyatlarındaki düşüş trendlerinde asla kırılmadı. Tarihsel davranış şimdiye kadar olduğu gibi devam ettiği sürece, 6 bin 700 dolar artık kesin bir fiyat tabanı oluşturacak.

Bununla beraber PlanB, gelecekte BTC fiyatının ne olacağına dair bir anket yayınladı. Anket 14 bin kişiden yanıt aldı. Çoğunluk (%59,2) gelecek yıl Bitcoin’in yükseleceğini düşündüğünü ifade etti. Ayrıca bu çoğunluk diğer kripto para birimleri yerine BTC’yi tercih ediyorlar. Toplamda, yanıt verenlerin %92’sinden fazlası BTC/USD söz konusu olduğunda yükseliş eğilimi gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x