Yükleniyor...

Kriptoda Başarı Oranı, Yatırımcının Konumuyla Alakalı

Cointelegraph Research ve Onramper tarafından yayınlanan verilere göre, kripto işlem başarıları yatırımcının coğrafi konumuyla büyük oranda alakalı.

konum

Cointelegraph Research ve Onramper tarafından yayınlanan verilere göre, kripto işlem başarıları yatırımcının coğrafi konumuyla büyük oranda alakalı.

Cointelegraph Research ve Onramper’ın yayınladığı veriler ışığında, Avrupa bölgesi kripto ticaret işlemlerinde en yüksek başarı oranına sahipken, Afrika ve Güney Amerika’da gerçekleşen kripto ticaret işlemleri en düşük başarı oranına sahip. Yayınlanan yeni rapora göre, yatırımcılar KYC gerçekleştirdikten sonra dahi fiat-kripto işlemlerinde yüzde 50 oranında başarısız olabiliyor.

Ekran Resmi 2023 02 20 14.36.55

Kripto Başarı Oranının Büyük Faktörlerinden Biri: Yatırımcının Konumu

Kripto sektöründe gerçekleşen işlemlerin başarı oranını birçok faktör etkiliyor. Kripto ticaretinde başarı oranı faktörleri, yatırımcıyla doğrudan alakalı veya çevreden gelebilecek faktörler olabiliyor.

Onramper tarafından yayınlanan veriler doğrultusunda, kripto yatırımcılarının işlem süreçlerinde yaşanılan zorluklar sebebiyle yapılacak işlemden vazgeçme oranının yüzde 90‘a kadar ulaşabildiği ifade ediliyor.

Onramper’ın paylaşımış olduğu rapora göre, kripto başarı oranını etkileyen önemli faktörlerden biri de Ödeme Yöntemleri konusudur. Onramper’ın yayınladığı rapordan alınan verilere göre, kripto ticareti ödemelerinde en yüksek başarı oranına sahip ödeme yöntemi Banka Havale işlemleri oldu. Yayınlanan rapor ışığında, Banka Havale işlemleri, yaklaşık olarak yüzde 100 başarına oranına sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner