Yükleniyor...

Kurumsal Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Tezgah Üstü Piyasalardan Bitcoin (BTC) Alıyor!

Kripto para piyasasının dört gözle beklenenleri şüphesiz kurumsal yatırımcılar.

Tezgah Üstü Piyasalar Bitcoin BTC

Kripto para piyasasının dört gözle beklenenleri şüphesiz kurumsal yatırımcılar. Kurumsal yatırımcıların piyasaya ilgi gösterdikleri ama bir türlü piyasaya giriş yapmadıkları bilinen bir gerçek. Araştırma firması Diar’a göre aslında kurumsal yatırımcılar piyasadaki yerlerini yavaş yavaş aşmaya başlamış durumdalar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Diar’ın araştırmasının sonuçlarına göre, kurumsal yatırımcılar tezgah üstü piyasalardaki faaliyetleri artmış durumda. Coinbase’in sunduğuna tezgah üstü fonlarının giderek büyüdüğü rapor ediliyor. Diar’ın raporunda Coinbase’in tezgah üstü piyasasının hacmi Grayscale’i geride bırakmış durumda.

Tezgah üstü işlem hacimleri tezgah üstü olmayan işlem hacimlerinin yanında oldukça düşük kalıyor, ancak tezgah üstü piyasaların yılınsa sadece yüzde 30’unda açık olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu nedenle tezgah üstü işlem hacimlerini küçümsememek gerekiyor.

2018’in ilk üç çeyreğinde Grayscale Investments’ın Bitcoin fonuna 216 milyon dolar para girişi yaptığı bildiriliyor. Bu şekilde Grayscale dolaşımdaki Bitcoin’in (BTC) yüzde 1’ini kontrol ediyor denilebilir. Geçmişte Grayscale’in 203 bin BTC’ye sahip olduğu öne sürülmüştü.

Dev platform Coinbase BTC işlem hacmini 2018’de yüzde 20 arttırdı. Özellikle tezgah üstü piyasanın etkin olduğu saatlerde Coinbase’in hacminde hatrı sayılır artışlar görüldü. Bu süreçte ise 2017’ye kıyasla Grayscale’in hacminde yüzde 35 gerilediği görülüyor.

Diar’ın araştırma sonucuna dönük yayımladığı raporunda kurumların ani uyanışlar yaratmamak için piyasaya giriş zamanlarını ve şekillerini ayarladıkları belirtiliyor.

Coinbase platformu kurumsal yatırımcılar için tezgah üstü piyasa hizmetini Kasım ayının sonlarında kullanıma açmıştı. Coinbase, kurumsal yatırımcıların iştahını dikkate alarak böyle bir hamle yapmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x