Yükleniyor...

Ledger Müşterilerine Sahte Cihazlar Gönderiliyor!

Ledger müşterileri, kripto paralarını çalmak isteyen dolandırıcılar tarafından posta yoluyla yollanan sahte cihazlar alıyor.

ledger scam

Ledger müşterileri, kripto paralarını çalmak isteyen dolandırıcılar tarafından posta yoluyla yollanan sahte cihazlar alıyor. Reddit’teki bir kullanıcı, Ledger tarafından gönderildiği iddia edilen şüpheli bir paket aldığını bildirdi. Paket, kullanıcının güvenlik nedenleriyle mevcut cüzdanı değiştirmesi gerektiğini belirten bir mektup içeriyordu. Bilindiği üzere Ledger, daha önce müşteri verilerinin sızması skandalıyla yüzleşmişti. Suçlular muhtemelen bu bilgileri bu planı düzenlemek için kullanıyor.

Dolandırıcıların, özel kelimeleri çalmak için Ledger müşterilerine sahte donanım cüzdanları gönderdiği bildiriliyor. Bir Reddit kullanıcısının ifadelerine göre, Ledger tarafından gönderilmiş gibi lanse edilen bir Ledger Nano X aldı. Pakette ayrıca mevcut cüzdanlarının ele geçirildiğini belirten bir mektup da yer aldı.

Bu mektup, kullanıcının mevcut cüzdanını yenisiyle değiştirmesi gerektiğini vurguladı. Bildirdi:

“Güvenlik amacıyla size yeni bir cihaz gönderdik, güvende kalmak için yeni bir cihaza geçmelisiniz. Yeni kutunuzun içinde, yeni cihazınızı nasıl kuracağınızı öğrenmek için okuyabileceğiniz bir kılavuz vardır.”

Paketin, yeni kripto para birimi cüzdanını özel anahtarla kurma talimatlarını içerdiği bildirildi. Ancak, daha fazla incelemenin ardından, postalanan donanım cüzdanı orijinal Nano X’in değiştirilmiş bir versiyonuydu. Ayrıca, bu değiştirilmiş cüzdan, cihazın içinde bir dizi farklı bağlantı içeriyordu.

Bir güvenlik danışmanı olan Mike Grover, Bleepingcomputer ile sahte cüzdan hakkında konuştu. Grover açıkladı:

“Bu, bir tür kötü amaçlı yazılım teslimi amacıyla Ledger’a bağlanmış basit bir flash sürücü gibi görünüyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner