Yükleniyor...

LocalBitcoins, Düşük Maliyetli Bitcoin ATM’si Üretmeye Başladı

Bitcoin exchange sitesi LocalBitcoins, Bitcoin ATM'si üretti ve bu ATMler için seri üretim uygulayacaklarını belirtti.

Bitcoin exchange sitesi LocalBitcoins, Bitcoin ATM’si üretti ve bu ATMler için seri üretim uygulayacaklarını belirtti. 17 Şubat tarihinde bu açıklamayı yapan Helsinki menşeili şirket, üreteceği Bitcoin ATM’si ile, Bitcoin alım-satım işlemlerinin ikisinin de kullanılabileceğini söyledi. Şu ana kadar üretilen 5 adet Bitcoin ATM’sinin birim fiyatı 2.700 dolar civarında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

LocalBitcoin kurucusu Jeremias Kangas, “Bitcoin ATM pazarına girebilmek için çok iyi bir şansımız var. Tabiki de şu anda bir çok şirket var, fakat bizim ürettiğimiz ATMlerin fiyatları daha uygun.” açıklamasında bulundu.

IMG_20140217_172527-300x185
LocalBitcoins ATM’si

LocalBitcoins ATMlerinin diğerlerinden farkı; örnek olarak Robocoin ATMleri, exchange oranlarını Bitstamp’e göre hesaplarken, LocalBitcoins ATMlerindeki Bitcoin alım veya satımları, LocalBitcoins üzerinden gerçekleşmek zorunda.

Detaylı açıklamak gerekirse, Bitcoin alacak bir müşteri, ATM’ye Bitcoin almak için verdiği nakit para karşılığında, satın aldığı Bitcoin’i simgeleyen bir kod fişi alacak, ve bu fişteki kodu daha sonra LocalBitcoins sitesinde yazarak, Bitcoinlerini LocalBitcoins aracılığı ile almış olacak. Bitcoin satışı yapacak müşterilerde de LocalBitcoins cüzdanı ile yapılan satıştan elde ettikleri kod fişindeki kodu, ATM’ye girerek, nakit paralarını karşılık olarak alabilecekler.

İşlem ücreti olarak LocalBitcoins ATMleri 1%’lik bir ücret talep ediyor. Bu oran diğer ATMlere bakıldığında oldukça düşük bir oran ve bu da LocalBitcoins’i bir adım öne taşıyor. ATMlere talebin çok olacağını öngören Kangas şunları da söylüyor: “LocalBitcoins.com, Bitcoinlerini paraya çevirmek isteyenler için dünya lideri bir website. ATMler de bu konuda iyi bir gelişme gösterecektir, ATMlerimiz için distribütorlük vermek de istiyoruz. LocalBitcoins’te en az 150 ülkeden ticaret yapan kullanıcılarımız var.”

LocalBitcoins, farklı fiyat aralıklarında iki farklı ATM üreteceklerini belirtti. Henüz hiç ATM yerleştirilmemesine rağmen, Kangas 1 ay içerisinde ilk Bitcoin ATMlerinin kurulacağını düşünüyor.

ATM görseli, CoinDesk’ten alınmıştır.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x