Yükleniyor...
Cycecoin

Maker (MKR) Son 2 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Ethereum tabanlı bir yönetim token’ı olan MKR fiyatları önceki gün iki yıldan sonra en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı

maker mkr fiyati

Ethereum tabanlı bir yönetim token’ı olan MKR fiyatları önceki gün iki yıldan sonra en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. MKR, son 24 saatte yaklaşık %40 artışla 1071 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte token en son 21 Ocak 2018’de 1798 dolara ulaşarak rekor kırmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analistler CoinDesk’e, son rallinin, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün hızlı büyümesinin gecikmiş ve uzun süredir beklenen bir sonucu olduğunu söyledi. MKR, Maker’ın merkezi olmayan kredi platformu ve merkezi olmayan özerk kuruluş MakerDAO için kullanılan bir yönetim token’ı.

Ekran Resmi 2021 01 07 12.45.18

Dijital varlıklar konusunda uzmanlaşmış bir araştırma ve danışmanlık şirketi Delphi Digital’in kurucu ortağı Yan Liberman, fiyat artışını stablecoin dai’de keskin bir şekilde artan arzla ilişkilendirdi. Dai, Ethereum blockchain kullanıcıları birçok varlıktan birini Maker Protokolüne yatırdığında ve bu varlığa karşı dai biçiminde borç aldığında oluşturulur. Öte yandan MKR, sahiplerine Maker Protokolü ve dai’nin geliştirilmesi için oy hakkı vermektedir.

DeFi Pulse tarafından toplanan verilere göre, özellikle DeFi sektörü, 21.6 milyar dolardan fazla toplam değerin kilitlendiği baskı zamanı ile yeniden popüler hale geliyor.

Messari’de bir araştırma analisti olan Ryan Watkins’e göre, MKR’nin fiyatının “hareketsiz” kaldığı geçen yılki “DeFi yaz”ı ile karşılaştırıldığında, token’ın temelleri geçen yıl gelişerek talebini artırdı.

Watkins, CoinDesk’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Başlangıçta, MKR [dai’nin artan talebinden] herhangi bir gelir elde etmiyordu, çünkü dai borç alan kullanıcılara uyguladığı faiz %0’dı. Ancak daha sonra yazın ve sonbaharın başlarında, Maker faiz oranlarını yükseltmeyi başardı ve bu da MKR’nin çok fazla gelir elde etmesine neden oldu.”

Londra merkezli ana aracı kurum Bequant’ın araştırma başkanı Denis Vinokourov, çeşitli kasalar için (bir kullanıcının teminat yatırdığı ve dai oluşturduğu) borç tavanlarını artırmaya yönelik bir yönetici oylamasının yakın zamanda onaylanmasının fiyat artışına katkıda bulunabileceğini söyledi.

Analistler ayrıca rallinin muhtemelen mevcut boğa piyasası tarafından tetiklendiğini söyledi. Watkins, “Sektördeki son heyecan MKR’ın değerinin nihayet tanınması için bir reçete sağladı” dedi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Cycecoin
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x