MakerDAO, renBTC'yi Teminat Kasasından Çıkarıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

MakerDAO, renBTC’yi Teminat Kasasından Çıkarıyor

DAI stablecoin ihraççısı MakerDAO, stablecoin teminat kasasındaki riski azaltmak amacıyla renBTC'yi kullanımdan kaldırıyor.

MakerDAO renBTCyi Teminat Kasasindan Cikariyor

DAI stablecoin ihraççısı MakerDAO, stablecoin teminat kasasındaki riski azaltmak amacıyla renBTC’yi kullanımdan kaldırıyor.

Kripto endüstrisinde FTX’in iflas etmesi, türevleri olan projelerin de çalkantılı durumlara girmesine neden oldu. FTX ve Alameda ürünleri olan projeler, sürecin ardından ayakta kalmak için yoğun bir çaba harcıyor. Alameda Research‘ın desteklediği Ren Protocol‘ün ürünü olan renBTC, çeşitli spekülasyonlar ile karşı karşıya kaldı. Güvenlik ve dolandırıcılık önlemleri kapsamında, bu paritenin kripto ekosisteminden uzaklaştırılması için çalışmalar yürütüldü. FTX’i hack’leyen bir anonim, çaldığı varlıkları renBTC aracılığıyla aklamaya çalıştı. Bu süreçlerin ardından MakerDAO, stablecoin teminatlarından renBTC’yi kaldırmak için oylama gerçekleştirdi.

MakerDAO Topluluğu Kararını Verdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Stablecoin ihraççısı ve DAO platformu olan MakerDAO, renBTC kararını topluluğuna sundu. Popüler projenin topluluğu, bu paritenin teminat kasasından çıkarılmasını tercih etti.

renBTC’yi teminat olmaktan çıkarmak ve DAO’nun sağlıklı ilerleyişini korumak isteyen ekip, topluluk oylamasından da destek aldı. Alameda Research tarafından satın alınan Ren Protocol, okların hedefinde yer alıyor.

renBTC’nin arkasındaki ekip, yeni bir versiyon başlatacağını duyurdu. Ekip, bu yeni versiyona geçmek için kullanıcılarından bir istekte bulundu. İsteğe göre, kullanıcılar eski token’larını yakacak ve yeni versiyondan talep edeceklerdi. Bu kararın ardından MakerDAO, Bitcoin sabitliğinden çıkabileceğini düşündüğü coin’i teminatlarından kaldırmaya karar verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x