Yükleniyor...

Malezya, Huobi Global’e Faaliyetlerini Durdurma Emri Verdi

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, ülkede yasadışı olarak faaliyet gösterdiğini iddia ederek Huobi Global ve CEO’su Leon Li’ye karşı yaptırım kararı aldı.

huobi şeffaflık raporu yayımladı

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, ülkede yasadışı olarak faaliyet gösterdiğini iddia ederek Huobi Global ve CEO’su Leon Li’ye karşı yaptırım kararı aldı. 

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu (SC), Huobi Global Limited’e kripto borsasını kayıt olmadan işlettiği için ülkedeki faaliyetlerini sonlandırmasını emretti. Bununla birlikte SC, ülkede yasadışı faaliyet gösterdiği için hem Huobi’ye hem de CEO Leon Li’ye karşı dava açtı. Düzenleyici kurum 22 Mayıs’ta yaptığı açıklamada: “Bu karar, platformun yerel düzenleyici gerekliliklere uyumu ve yatırımcıların çıkarlarının korunmasıyla ilgili endişelerin ardından geldi” ifadelerini kullandı. 

Düzenleyici, Yatırımcıları Varlıklarını Çekmeye Davet Etti

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, kayıtlı olmadan bir dijital varlık borsası işletmenin 2007 Sermaye Piyasaları ve Hizmetleri Yasası’nın 7(1) bölümü kapsamında bir suç olduğunu belirtti. 

Malezya, Huobi’nin ülkedeki web sitesini ve mobil uygulamasını devre dışı bırakmasının yanı sıra Malezyalı yatırımcılara yönelik her türlü reklamı durdurması gerektiğini söyledi. Düzenleyici kurum, Leon Li’ye de bu direktiflerin yerine getirilmesini sağlaması için özel olarak talimat verildiğini belirtti. 

SC, Huobi’nin Malezyalı kullanıcılarını tüm yatırımlarını platformdan çekmeye ve hesaplarını kapatmaya davet etti. 

Bunun yanı sıra SC, Huobi’nin Apple Store, Google Play ve diğer dijital uygulama platformları gibi çeşitli platformlardaki web sitesini ve mobil uygulamasını devre dışı bırakmak da dahil olmak üzere faaliyetlerini durdurma talimatı verdi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner