Yükleniyor...

Mati Greenspan: SEC, Tüm Kripto Paraların Geleceğini Tehlikeye Atabilir

Quantum Economics'in kurucusu ve CEO'su Mati Greenspan, SEC'in merkeziyetsiz içerik paylaşma ve yayınlama protokolü LBRY ile mücadele ederek, tüm kritpo para birimlerinin geleceğini tehlikeye attığı konusunda uyarıda bulundu.

sec

Quantum Economics’in kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan, SEC’in merkeziyetsiz içerik paylaşma ve yayınlama protokolü LBRY ile mücadele ederek, tüm kritpo para birimlerinin geleceğini tehlikeye attığı konusunda uyarıda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Greenspan, SEC’in LBRY’ye karşı olan hareketinin, mahkemelerin LBRY’nin aleyhinde karar vermesi durumunda, kripto sektörünü öldürebileceğini belirtti.

“Mahkeme, LBRY’ye karşı taraf olursa, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) de dahil olmak üzere, tüm kripto para birimlerinin geleceği tehlike altında olacaktır.”

Quantum Economics’in CEO’su, LBRY’e karşı olan davada alınan tutumun Howey Testinin çok liberal bir yorumu olduğunu savunuyor:

“Çok yönlü programlanabilir paranın özü olan LBRY kredilerinin, geleneksel yatırım araçlarınızdan ayırt edilemez olduğunu söylemek, SEC’in dijital varlıklar üzerindeki mücadelesinde birincil silahı olarak kullanmaya devam ettiği Howey Testinin son derece ince bir uzantısıdır.”

Grenspan ayrıca, LBRY’nin mahkemede kaybetmesi halinde, yalnızca stablecoin’lerin düzenlemelerden sağ çıkabileceğini düşünüyor:

“Alınacak olumsuz bir karar, kripto tokenlarını kullanan herhangi bir projenin yok olmasını kolaylaştırabilir. DeFi, NFT, akıllı sözleşmeler ve muhtemelen stablecoin’ler dışında, hemen hemen her şey hedef tahtasında olacak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x