Meğer pusudaymış! Her yükselişte satış yapınca yakayı ele verdi
Yükleniyor...

Meğer pusuda bekliyormuş! Her yükselişte satış yapan cüzdan sahibi yakayı ele verdi

BLZ token'ın yükselişi, ağ üzerinde yer alan bir cüzdan sahibinin foyasını ortaya çıkardı.

BLZ

BLZ token’ın yükselişi, ağ üzerinde yer alan bir cüzdan sahibinin foyasını ortaya çıkardı. Yüzde 38’lere kadar artış yaşayan token her yükseldiğinde, Bluzelle ağı üzerinde işlem yapan bir cüzdandan toplu halde satış yapıldığı tespit edildi.

Binlerce adet satıldı

Zincir içi analiz sağlayıcısı Lookonchain’e göre, Bluzelle şirketiyle ilişkili bir adres, BLZ fiyatının yüzde 38 artmasıyla bugün (30 Ekim 2023) 158 bin dolar değerinde 567 bin 543 adet BLZ sattı. Bu token satışı akıllara olası bir rugpull ihtimalini getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Satış yapan “0x9614” cüzdanının, fiyat artışlarından sonra BLZ token’larını dağıtma alışkanlığına sahip olduğu geçmiş hareketlerden de tespit edildi. Cüzdan sahibi aynı zamanda, ana Bluzelle şirket cüzdanından 6,5 milyon dolar değerinde toplam 33,5 milyon token aldı.

0x9614 şimdiye dek, aldığı tokenlerin 3,63 milyon dolar değerinde 19,6 milyon BLZ’sini sattı Halihazırda ise hala yaklaşık 4 milyon dolar değerinde 13,9 milyon bakiyesi bulunduğu kaydedildi.

Bu son BLZ satışı, bugün erken saatlerde gerçekleşen büyük bir fiyat artışının hemen ardından geldi. Token, bir miktar geri çekilmeden önce yüzde 38 artışla 0,32 dolara yükseldi.

Dağıtımlar en yüksek fiyattan

Söz konusu zamanlama, Bluzelle bağlantılı cüzdanın sistematik olarak bakiyesinin bir kısmını ivme ve heyecanın kısa süreli artışlarında tasfiye ettiğini ortaya koydu. Yani yüksek alım talebine satış yaparak, dağıtımlar en yüksek fiyatlardan gerçekleştiriliyor.

Lookonchain’e göre, bu cüzdan (0x9614) geçmişte kayda değer BLZ fiyat artışlarından sonra bakiyesini defalarca sattı. Milyonlarca dolar değerinde token’ı elden çıkarmak için uygun likidite olaylarını bekleme modelini takip ettiği öğrenildi.

Yükselişi sınırlandırabilir

Fiyat artışlarından sonra Bluzelle bağlantılı cüzdandan gelen tutarlı satışlar, yakın vadede token için bazı uyarı bayraklarını yükseltti. Zincir üzerindeki bu veriler, büyük BLZ sahiplerinin bakiyelerinin önemli bir kısmını kısa süreli momentum rallilerine aktif olarak dağıttığını ortaya koydu. Bu tür bir satış baskısı, içerideki varlıklar çözüldükçe yukarı yönlü fiyat potansiyelini sınırlayabilir.

Bununla birlikte, dağıtımlar BLZ’nin projenin mevcut temellerine ve büyüme yörüngesine göre aşırı değerli olduğunu da gösterebilir. Bu durum, satışın arkasındaki nedene bağlıdır. Eğer bu sadece bir satış sonrası kar elde etmekse, içeridekilerin temelde inançlarını kaybetmesine kıyasla daha az uzun vadeli endişe yaratır. Her iki durumda da, yatırımcılar bu zincir içi faaliyeti BLZ analizlerine dahil etmelidir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x