Yükleniyor...

Merkeziyetsiz borsa SynFutures V3, Blast’ta parlıyor

Sürekli vadeli işlemler hizmeti sunan merkeziyetsiz borsa SynFutures, 29 Şubat’ta Blast mainnet’inde önemli bir gelişmeye imza attı.

synfutures

Sürekli vadeli işlemler hizmeti sunan merkeziyetsiz borsa SynFutures, 29 Şubat’ta Blast mainnet’inde önemli bir gelişmeye imza attı. SynFutures, Blast’ta sürekli vadeli işlemler için yeni bir v3 platformu oluşturdu.

SynFutures’in yeni platformu, bünyesinde özel bir sipariş defteri olan Otomatik Piyasa Yapıcı (oAMM) barındırıyor. Zincir üzerindeki dağıtım, sipariş defteri (orderbook) ve AMM modelini birleştiriyor. Böylelikle merkeziyetsiz tarafta daha güçlü bir etkileşim sağlanıyor.

SynFutures, merkeziyetsizliğe katılımı artırmayı hedefliyor

SynFutures, merkeziyetsiz borsasına kullanıcı katılımını daha da artırmak amacıyla stratejik bir hamle yaptı. SynFutures, bu adımın bir parçası olarak “Oyster Odyssey” Puan Programını duyurdu.

Program ile birlikte, zincir üstü verilere katılım için puan tahsis edilecek ve aynı zamanda kullanıcılar yaklaşan Blast airdrop’undan hak kazanabilecek. Bağlılık özelinde oluşturulan program, sadakati ödüllendirmeyi hedefliyor.

SynFutures, Blast blokzincirindeki sipariş defteri Otomatik Piyasa Yapıcı (oAMM) ile V3’ü başlatarak mevcut boşlukları kapatmayı ve türev merkeziyetsiz borsalar alanında öne çıkmayı hedefliyor.

SynFutures’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Rachel Lin, “2024’te daha fazla kurumsal katılım beklentisiyle, bu yükseltme bizi geliştirilmiş ticaret işlem hızı ve azaltılmış işlem maliyetleri aracılığıyla potansiyel işlem hacmi artışına hazırlayacak.” dedi.

SynFutures V3’ün öneminden bahseden Lin, sözlerini şöyle tamamladı; “Bu geliştirmelerle, SynFutures, eşdeğer bir oyun alanında CEX’lerle (merkezi borsa) rekabet edebilmek için eşsiz bir sermaye verimliliği elde etmeyi hedefliyor. V3, sadece güvenli ve kullanıcı dostu bir ortam sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda türev ticaretinin DEX’lerde (merkeziyetsiz borsa) yaygın benimsenmesini sınırlayan engelleri de ele alıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner