Yükleniyor...

Milyarder Mark Cuban, Dogecoin’in (DOGE) Kullanılabilir Para Birimi Olduğuna İnanıyor

Mark Cuban, Dogecoin'in (DOGE) artan fayda nedeniyle bir miktar değer kazanabileceğini iddia ediyor.

dallas dogecoin cuban

Mark Cuban, Dogecoin’in (DOGE) artan fayda nedeniyle bir miktar değer kazanabileceğini iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Milyarder Mark Cuban, son tweet dizisine göre, Dogecoin’in potansiyel olarak uygun bir para birimine dönüşebileceğine inanıyor:

“DOGE gibi meme paraları, yalnızca fayda sağlarlarsa ve kullanıcılar bunları bu yardımcı program için kullanırsa işe yarar.”

Cuban’ın NBA takımı Dallas Mavericks, Mart ayı başlarında Dogecoin’i kabul etmeye başladı ve daha geniş çaplı benimsemenin önünü açtı. O zamandan beri, çevrimiçi elektronik mağazası Newegg de dahil olmak üzere birçok büyük şirket kripto para birimini kabul etmeye başladı.

U.Today tarafından daha önce bildirildiği üzere, DOGE, şimdi tüm BitPay işlemlerinin yüzde 10’unu oluşturuyor.

Dogecoin’in Sonsuz Arzı

Dogecoin, her yıl dolaşıma giren yaklaşık 5,2 milyon yeni madeni para ile enflasyonist bir arza sahip. Bunun, kripto para biriminin temel risklerinden biri olduğuna inanılıyor. Piyasaya ne kadar çok para girerse, mevcut fiyat seviyelerini korumak o kadar zor olacaktır.

Bununla birlikte Cuban, Dogecoin’in sonsuz arzını gücü olarak görüyor çünkü bir değer deposu yerine dijital para birimi olarak çekiş kazanabiliyor:

“Tanımı gereği enflasyonu olan herhangi bir varlık sonsuzdur, ancak bu onu azaltmaz. Yardımcı programı bir değer deposundan potansiyel olarak dijital bir para birimine doğru dönüştürür.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x