Yükleniyor...

Mısır Merkez Bankası Para Çekimlerini Sınırlandırdı

Dünya genelinde insanlar koronavirüs (Kovid-19) salgını endişesiyle para çekmeye başladı.

mısır merkez bankası para çekimlerini sınırlandırdı

Dünya genelinde insanlar koronavirüs (Kovid-19) salgını endişesiyle para çekmeye başladı. Mısır’da yaşayan insanlar da kriz anında nakit bulundurma isteğiyle paralarını bankalardan çekmeye başladı. Fakat Mısır Merkez Bankası bu duruma bir kısıtlama getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mısır Merkez Bankası (CBE) Pazar günü ülkedeki finans kurumlarına nakit para çekme limitleri koyma talimatı verdiğini duyurdu. Bölgeden gelen haberlere göre, Mısırlıların sadece 10.000 Mısır poundunu (640 dolar) ve işletmelerin sadece 50.000 pound (3 bin 200 dolar) çekebileceğini açıklıyor. CBE, Kovid-19 salgınıyla ilgili endişeler nedeniyle ilgi göre ATM çekimlerini de günde 5.000 pound ile sınırlandırdı.

Hükümet olası bir kriz anında insanların bankalara koşmasını ve nakit krizi oluşturmasını engellemek için böyle bir kısıtlama getirdi. Bununla beraber Merkez Bankası, Kovid-19 salgını tehlikesi nedeniyle insanların nakit para yerine başkalarıyla ya da parayla temasa geçmelerine gerek kalmayan elektronik ödeme işlemleri kullanmasını tavsiye ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x