Yükleniyor...

Montana Senatosu, Kripto Madenciliğine Dair Yasayı Kabul Etti

Montana Senatosu, kripto madencilerini koruyan yasa tasarısını kabul etti.

madencilik

Montana Senatosu, kripto madencilerini koruyan yasa tasarısını kabul etti.

Kabul edilen mevzuat, muhtemelen ABD‘de madencilik endüstrisini hedef alan ilk yasalardan biri olan Missoula ilçe imar yasasında sorunlar yaşatabilir.

Montana Senatosu, Kripto Madenciliğini Koruyan Yasa Tasarısını Kabul Etti

Kripto madenciliği geçtiğimiz yıl artan enerji fiyatları ve düşük kripto para fiyatları sebebiyle zorlu bir dönem geçirdi. Hatta birçok firma 2022’de iflas etmemek için birçok çıkar yol aradı. Bu dönemde madencilere ek haklar tanındı.

Montana Eyalet Senatosu kripto madencilerini sektöre karşı bir dizi olası eylemden koruyan bir yasa tasarısını kabul etti. Önerilen yasa senato’da 37’ye karşı 13 kabul edildi. Yasa onay için eyalet meclisine gidecek.

Tasarı evde madenciliği koruyacak nitelikte. Madenciler için ayrımcı kullanım oranlarını önlüyor ve ödeme olarak kullanılan kripto paranın ek vergilere tabi olmamasını öneriyor.

Mevzuat aynı zamanda yerel yönetimlerden güç alarak, onların evde madenciliğe karşı hareket etmelerini veya aktif operasyonları kapatmak için geriye dönük olarak imar yasalarını kullanmalarını engelliyor.

Yeni yasa, muhtemelen tüm Bitcoin madencilerinin enerji tüketimlerine eşdeğer yenilenebilir enerji varlıkları satın almalarını veya inşa etmelerini gerektiren 2020 Missoula County imar yönetmeliğine ket vurabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner