Yükleniyor...

MtGox, BTC Geri Ödeme Kaydının Tarihini Uzattı

İflas eden Bitcoin borsası MtGox, BTC Geri ödeme süreci için son kayıt tarihini 10 Mart’tan 6 Nisan’a uzattı.

mtgox

İflas eden Bitcoin borsası MtGox, BTC Geri ödeme süreci için son kayıt tarihini 10 Mart’tan 6 Nisan’a uzattı. 

Kayyum Nobuaki Kobayashi, 9 Mart’ta yaptığı duyuruda, borsanın alacaklılarının seçim ve kayıt konusunda kaydettiği ilerleme gibi çeşitli koşulları göz önünde bulundurarak mahkemenin onayını almasının ardından son tarihin değiştirildiğini belirtti. Duyuruya göre MtGox’un temel geri ödeme süresi de 30 Eylül’den 31 Ekim’e uzatıldı. 

Kayıt İşlemlerini Tamamlamayanlar Ödeme Alamayacak

Kobayashi, 6 Nisan’a kadar kayıt işlemlerini tamamlayamayan alacaklıların geri ödemeleri alamayacağını da sözlerine ekledi. 

Japonya merkezli borsa Ekim 2022’de, etkilenen kullanıcıların bilgilerini kaydetmeleri ve bir geri ödeme yöntemi seçmeleri için kayıt portalı açtı. Alacaklılar ödemelerini toplu ödeme, banka havalesi, kripto ödemesi veya bir fon transfer hizmeti aracılığıyla alabilirler. 

Bu arada, borsanın en büyük alacaklılarından biri olan MtGox Yatırım Fonu, daha önce Eylül ayında Bitcoin ile ödeme yapılmasını sağlayacak bir geri ödeme planı seçmişti. Bloomberg, MtGox Yatırım Fonu‘ nun geri ödemede alacağı dijital varlığı elinde tutmayı planladığını bildirdi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner