Yükleniyor...

Mt.Gox’un Kapatılması Bir Kaçış mı?

16 Nisan 2014 tarihli yazımıza, WSJ'nin haberine göre Mt.

16 Nisan 2014 tarihli yazımıza, WSJ’nin haberine göre Mt.Gox’un tamamen kapanması için başvuruda bulunduğu haberini yayınlamıştık. Bu haber üzerinde dikkatle düşündüğümüzde görüyoruz ki; çoğu Mt.Gox’a nefret duyan ve derhal kapatılmasını isteyen kullanıcılar, bu isteklerinde yanlış düşünüyor olabilirler.

Mt.Gox’un iflas koruma ile ilgili sorgulamaya katılmaması ve daha sonra iflas koruma çatısı altında olmak istemediklerini ve sitenin kapatılmasını istediklerini söylemesi üzerine, kafada soru işaretleri oluştu. Mt.Gox mağdurları paralarını geri alabilecek miydi?

“Mt.Gox’u Kapatmayın, Onu Rehabilite Edin!”

Mt.Gox, kapanması ihtimalinde tüm varlıklarını mahkeme kontrolü altına bırakacak. Bu uygulamanın içerisinde Bitcoinlerin nakite dönüştürülüp mahkemeye teslim edilmesi de yer alıyor. Bu riski öngören ve Bitcoinlerini Mt.Gox yüzünden kaybeden kullanıcılar, bu sefer de “savegox.com isminde bir kampanya başlattılar.

ABD’li yatırımcıların başlattığı bu kampanya ile öngörülen plan şu şekilde: Mt.Gox’un kapatılmaması için uğraşılacak, daha sonra yapılan araştırmalar ile Bitcoinlerin bulunmasına yol açılacak, bu şekilde kaybedilen Bitcoinler geri alınacak.

Sunlot Holdings Ltd. şirketinin arkasında bulunduğu bu büyük fikir, girişimciler Brock Pierce ve Jonathan Yantis ve yatırım sermayedarları William Quigley ve Matthew Roszak tarafından yürütülüyor. Mt.Gox CEO’su Karpeles’in rehabilitasyon sürecinde kendileri ile birlikte çalıştıklarını kaydeden bu yatırımcılar, daha sonra Karpeles’in fikrini değiştirdiğini belirtiyor.

Daha önce de Mt.Gox mağdurları, mtgoxrecovery.com isimli bir projeye imza atmışlardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner