Yükleniyor...

MtGoxRecovery.com, Mt.Gox Faciasına Dur Diyor

Mt.

Mt.Gox iflas belgelerini doldurduktan sonra, hacker saldırılarından dolayı mağdur olduğunu açıklamış ve Mark Karpeles bu işin peşini bırakmayacağını söylemişti. Mt.Gox ile ilgili hackerların yayınladığı bilgilerle birlikte ise, neredeyse tüm kullanıcılar Mt.Gox’un mağdur değil, hırsız rolünde olduğunu düşünüyorlar.

MtGoxRecorvery.com ise, websitesinde kullanıcılara yapılan hırsızlık ile ilgili bir bilgi vererek, daha sonra sizden Mt.Gox’ta kalan paranızla ilgili miktarları belirtmenizi istiyor. Açıklama kısmında, Japonya’da çok iyi bir avukatlık firması ile birlikte bu çalışmayı yürüttüklerini söyleyen site yöneticileri, kullanıcılara paralarının iade edilmesi için büyük bir kampanya başlatmış durumdalar.

Şu ana kadar 1.600 kullanıcdan bilgi topladıklarını teyit eden MtGoxRecovery.com yöneticileri, kaybolan 850.000 Bitcoin’in kullanıcılara geri iadesi için çalışmalarına devam ediyor.

Kullanıcıların haklarını gözeten sitenin kurucusu, Mt.Gox hırsızlığında 5 milyon dolar para kaybetmiş olan, Bitcoin Foundation daimi üyesi Olivier Janssens. Mt.Gox CEO’su Karpeles’in sorumsuz davranışları ile bu gelişmelerin yaşandığını belirten Janssens, ayrıca kaybolan Bitcoinlerin harekete geçmesi ve hackerlar tarafından yayınlanan Mt.Gox bilançosunun oldukça endişe uyandırdığını belirtti.

Janssens, kullanıcılardan topladıkları bilgiler ışığında, Mt.Gox’a dava açacaklarını ve hırsızlık suçu kapsamında çalınan paraların iadesi için çalışmalar yürüteceklerini belirtti. Önümüzdeki haftalarda konu ile ilgili siteye bilgilerini veren kullanıcılara bir açıklama yapacak olan Janssens, bu açıklamanın tarihiyle ilgili kesin bir bilgi vermedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x