Yükleniyor...

Mythical Games, Üç Eski Yöneticisine Dava Açtı

Kripto oyun projesi Mythical Games, üç eski üst düzey yöneticisine görevlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle dava açtı.

Mythical Games Uc Eski Yoneticisine Dava Acti

Kripto oyun projesi Mythical Games, üç eski üst düzey yöneticisine görevlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle dava açtı.

Kripto endüstrisinin güncel problemlerinden birisi de kötü oyuncuların etkileri oldu. FTX’in yaşattığı süreçte CEO’su Sam Bankman Fried ve Alameda’nın manipülasyonlarında Caroline Ellison dikkat çekti. Diğer taraftan, Terra kurucusu Do Kwon da milyarlarca dolarlık bir kripto çöküşünün mimarı oldu. Genel olarak düzenlemelerin gelmesi gerektiğinin konuşulduğu bu günlerde, kripto piyasasının kötü oyuncularının da önüne geçilmesi planlanıyor. Son olarak Mythical Games, üç eski üst düzey yöneticisinin şirkete aykırı hamleleri nedeniyle dava yoluna gitti.

Mythical Games, Üç Eski Yöneticisini Suçluyor

Kripto oyun platformu Mythical Games, Kaliforniya Eyaleti Yüksek Mahkemesi‘nde üç eski üst düzey yöneticisi hakkında dava açtı. Dava, şirket için çalışması gereken isimlerin kendilerine yönelik yaptıkları faaliyetler yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl 1 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşan oyun projesi, şirkete fon toplama görevini davalık olan yöneticilerine vermişti. Şirket, yöneticilerini Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli Cypher Capital ile tanıştırdığını iddia ediyor.

Davalık olan üç eski yönetici, Rudy Koch, Chris Ko, Matthew Nutt oldu. Bu isimlerden Koch, şirketin kurucu ortağı olarak görev yaptı. Nutt baş işletme görevlisi olurken, Ko da yatırım ve strateji sorumlusu oldu.

Oyun şirketine göre bu üç isim, Mythical Ventures adlı yeni bir fon için para toplamakla görevlendirildiler ve bu durumu şahıslar kendi çıkarları için kullandılar. Cypher Capital‘e giden şahıslar, şirketlerine yatırım çekmek yerine ayrı bir iş planına yatırım topladılar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x