Yükleniyor...

Nasdaq Kripto Endeksi, Boğaların Desteğini Arkasına Aldı

Nasdaq Kripto Endeksi (NCI), kripto paraların yükselişe geçtiği Ocak ayında yüzde 37.

nasdaq kripto endeksi boga

Nasdaq Kripto Endeksi (NCI), kripto paraların yükselişe geçtiği Ocak ayında yüzde 37.2 oranında bir artış yaşadı.

Geçtiğimiz yılı zorlu geçiren Kripto para piyasası, Ocak ayında başladığı yükseliş trendini devam ettiriyor. ABD tarafından olumlu sinyallerin gelmesi de kripto boğalarının iştahlanmasına yol açtı. Bitcoin ve beraberinde altcoin’lerin yaşadığı yükseliş, diğer endeksleri de etkiledi. NCI, boğaların güçlü desteğini arkasına alarak Ocak ayında yüzde 37.2 oranında bir ivme kazandı.

Nasdaq Kripto Endeksi, Bitcoin ile Beraber Yükseliyor

Değişen piyasa duyarlılığının bir simgesi olan Nasdaq Kripto Endeksi (NCI), Ocak ayında yaşadığı yüzde 37.2’lik yükselişle, 2020 yılının Mayıs ayından bu yana en yüksek üçüncü aylık getirisini kaydetti.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, yaklaşık 10 ay sonra korku ibresini açgözlülüğe çevirdi. Bu durum, geçtiğimiz aylardaki kripto düşüş eğiliminin görmezden gelindiğini işaret ediyor.

Nasdaq tarafından Hashdex ile ortaklaşa geliştirilen NCI, Bitcoin fiyatının ötesinde bir endüstri karşılaştırması sağlayan çeşitli dijital varlıkları kapsıyor. Geçtiğimiz yaz endekste, BTC, ETH, LTC, DOT, BCH ve UNI bulunuyordu.

Hashdex baş teknoloji ve ürün sorumlusu Samir Kerbage, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Mevcut makro ortam, kripto ve diğer riskli varlıklar için zorluklar sunmaya devam ederken, NCI’nin güçlü performansı, yatırımcıların en yıkıcı ve olgun kripto varlıklarında uzun vadeli değeri görmeye devam ettiklerinin açık bir işaretidir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x