Nexo, 126 Milyon Dolarlık Dava ile Karşı Karşıya • Coinkolik
Yükleniyor...

Nexo, 126 Milyon Dolarlık Dava ile Karşı Karşıya

Kripto borç verme platformu Nexo, 126 milyon dolarlık para çekme işlemlerini engellediği gerekçesiyle bir grup yatırımcı tarafından dava edildi.

Nexo 126 Milyon Dolarlik Dava ile Karsi Karsiya

Kripto borç verme platformu Nexo, 126 milyon dolarlık para çekme işlemlerini engellediği gerekçesiyle bir grup yatırımcı tarafından dava edildi.

Kripto ayı piyasasının etkileri, yatırımcıların varlıklarını tehlikeye sokuyor. Genel trendin düşüş yönlü olması ve son zamanlarda yaşanan olaylar olumsuz havayı çoğalttı. FTX borsasının iflas etmesi ve beraberinde yaşanan iflaslar da sürecin en büyük nedenleri arasında yer aldı. Tüm süreçlerin ardından, kripto şirketlerinde likidite sıkıntıları büyüdü. Şirketler, yatırımcı varlıklarını verme ve işlemleri döndürme konusunda yeni yollar arıyor. Bu platformlardan birisi olan Nexo, 126 milyon dolarlık çekme işlemini engellediği gerekçesiyle dava edildi.

Yatırımcılar, Nexo Hakkında Dava Açtılar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Davacılar, varlıklarını platformdan çıkarmaya çalıştıktan sonra Nexo platformunun hesaplarını dondurduğunu belirtti. Bu iddialar ışığında, kripto platformu davalık oldu.

CityAM tarafından yapılan habere göre, kripto borç verme platformu, Londra Yüksek Mahkemesinde dava edildi. Kripto platformu, 107 milyon sterlin (yaklaşık 126 milyon dolar) değerinde kripto para çekimlerine izin vermediği gerekçesiyle suçlandı.

Jason Morton, Owen Morton ve Shane Morton, varlıklarını platformdan çıkarmaya çalıştıktan sonra yaşananları aktardı. Üç mağdur, işlemin ardından platformdan engellediklerini belirtti.

İddialara göre Morton’lar, kripto varlıklarını geri çekmelerinin engelleneceği tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Bunun sebebi, satılacak token’ların Nexo’da bir kriz yaratma ihtimali oldu. Platfom, üç yatırımcıdan bu token’ları indirimli talep etti.

Diğer taraftan Nexo, konuyla ilgili şunları söyledi;

Nexo token’lerinin satışı da dahil olmak üzere tüm işlemler iyi niyetle tamamlandı. Ayrıca, belgelendi ve icra sırasında davacılar tarafından nihai olarak kabul edildi.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x