Nijerya SEC'ten Kripto Para Kararı • Coinkolik
Yükleniyor...

Nijerya SEC’ten Kripto Para Kararı

Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yatırımcıları koruyan standartlar üzerinde anlaşılana kadar kripto para birimlerini geliştirmeyi planlamıyor.

Nijerya SECten Kripto Para Karari

Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yatırımcıları koruyan standartlar üzerinde anlaşılana kadar kripto para birimlerini geliştirmeyi planlamıyor.

Nijeryalılar, dijital varlıkların Nisan ayında düşmeye başlamasından bu yana kripto para birimlerine diğer tüm ülkelerden daha fazla ilgi gösterdi.

Nijerya SEC, Düzenleme Olmadan Kripto Paralarla İlgilenmeyecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, düzenleyiciler yatırımcıları koruyan standartlar üzerinde anlaşana kadar dijital varlıkların ticaretini geliştirmeye yönelik bir plana kripto para birimlerini dahil etmeyi hedeflemiyor.

Genel Müdür Lamido Yuguda, ülkenin ticaret merkezi Lagos’ta gazetecilere verdiği demeçte; kripto borsalarının Nijerya’daki işlemlerini yürütmek için gereken bankacılık platformuna henüz erişimi olmadığı için komisyonun dijital para biriminden kaçındığını söyledi. Yuguda, “Yatırımcıları gerçekten koruyan dijital varlıklara bakıyoruz” dedi.

Kripto Para Gelirlerinin Yasal Denetimi

Yuguda, SEC’in yatırım koruması ile mantıklı dijital varlıklara yatırımı teşvik edeceğini ve ayrıca sanal ve geleneksel yatırım ürünlerini geliştirmek için blok zinciri teknolojisini araştıracağını söyledi. Aynı zamanda, “Komisyon, spekülasyon işinde değil, yatırımcıları koruma işindedir” diyerek kripto para birimlerindeki dalgalanma endişesine atıfta bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x