Yükleniyor...

Olympus DAO, Hack Saldırısının Ardından Varlıklarını Geri Aldı

Olympus DAO, yaşadığı hack saldırısı sonrası çalınan fonlarını geri aldı.

Olympus DAO Hack Saldirisinin Ardindan Varliklarini Geri Aldi

Olympus DAO, yaşadığı hack saldırısı sonrası çalınan fonlarını geri aldı.

OlympusDAO, çok kısa bir süre önce yaklaşık 300 dolar değerinde 30.000 OHM token’ı ile yapılan bir hack olayında hedef olunan taraftaydı. Saldırgan, hack saldırısından kısa bir süre sonra çaldığı varlıkları iade etti.

Hacker, Olympus DAO’ya 300 Bin Dolarlık Fonu İade Etti

Olympus DAO’dan çalınan 300 bin dolarlık kripto para, hırsızlıktan sorumlu bilgisayar korsanı tarafından iade edildi.

Saldırgan, BondFixedExpiryTeller adlı belirli bir tahvil sözleşmesini hedef aldı. PeckShield‘e göre , sözleşmenin işlevlerinden biri girdileri düzgün bir şekilde doğrulamadı ve saldırganın yanlış değerler girmesine ve para transfer etmesine izin verdi. Saldırgan, Olympus DAO’nun akıllı sözleşmelerinden yaklaşık 300 bin dolar değerinde 30.437 OHM’yi çaldı.

hacker

Çalınan fonlar, Ethereum blokzincirinde 14:29 UTC ve 14:30 UTC’de iki işlemde projeye iade edildi. Bu işlemler, fonların saat 05:22 UTC’de çalınmasından birkaç saat sonra gerçekleşti.

Mango Markets, TempleDAO, BNB Chain ve Moola Market dahil olmak üzere, bu Ekim ayındaki saldırılara hedef olan başka DeFi platformları da oldu. Chainalysis verilerine göre bu ay en az 718 milyon dolar çalındı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner