Yükleniyor...

Önce Yanlışlıkla 365 Bin Dolar Değerinde 2.730 ETH Gönderdi! Sonra Yarısını Bağışladı!

Ethereum (ETH) madencilik havuzu Sparkpool, 11 Mart'ta yanlışlıkla 300.

Ethereum ETH 1

Ethereum (ETH) madencilik havuzu Sparkpool, 11 Mart’ta yanlışlıkla 300.000 dolar değerinde Ethereum’u kendilerine gönderen bir kullanıcıyıla anlaşmaya vardığını doğruladı.

19 Şubat’ta meydana gelen karışıklık, ETH göndermek için gerekli alanları görünüşte karıştıran bir Ethereum kullanıcısından kaynaklandı. Ethereum ağında toplam 2.730 ETH (şu anda yaklaşık 365.800 dolar değerinde) değerinde üç işlem gerçekleştirildi.

Olayın ardındaki koşullar bilinmemekle birlikte, Sparkpool daha sonra üç işlemin en büyüğünü temsil eden 2.100 ETH’u iade etmeyi kabul etti.

1.050 Ethereum’u Havuza Bağışladı

Geri ödeme miktarı, kullanıcının havuzun geliştiricilere fonları kurtarmadaki yardımları için teşekkür ederek bir miktar bağışta bulunacağını söylemesi ile netlik kazandı. “SparkPool’a ve madencilerinize zararımızı telafi etmemize yardımcı oldukları için teşekkür ederiz, 2.100 ETH’nin yarısını madencilerin dürüstlüğünden dolayı onlarla paylaşmak istiyoruz.”

1.050 ETH’nin iadesini yapan Sparkpool, Çince ve İngilizce dillerinde cevap verdi: “Mesajınız ve cömertliğiniz için teşekkür ederiz. – SparkPool.”

Kripto paraların büyük çoğunluğunun temelini oluşturan Blockchain’inin doğası gereği yapılan bir işlem geri alınamaz. EOS gibi diğer kripto para birimleri, eleştirilere neden olsa da bu tip yanlışlıkları önlemek için işlemleri tersine çevirme özelliğine sahipler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x