Yükleniyor...

OpenAI CEO’sunun oluşturduğu proje, piyasaya sürüldü!

OpenAI CEO'su Sam Altman tarafından oluşturulup projenin ekosisteminde kullanılacak olan Worldcoin (WLD), piyasaya sürüldü.

Fotoram.io 9

OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından oluşturulup projenin ekosisteminde kullanılacak olan Worldcoin (WLD), piyasaya sürüldü.

Sam Altman tarafından ortaklaşa oluşturulan tartışmalı kripto projesi Worldcoin, dünya çapında iki milyondan fazla kişiye dağıtacağı WLD token’ın lansmanını duyurdu. WLD, özellikle de yapay zekayı yakından takip eden kişilerden büyük bir ilgi topladı. Proje, iris tarama küreleri tarafından doğrulanan bilgilerle insanların kimliklerini tanımlamalarını hedefliyor.

openai

Worldcoin (WLD), büyük borsalarda listelenecek

Büyük çoğunluğu Küresel Güney’de bulunan iki milyondan fazla insan zaten doğrulandı. Doğrulanan kişiler, bugün WLD token’dan paylarını alacak. Worldcoin’in ana geliştiricisi Tools For Humanity’de ürün, mühendislik ve tasarım başkanı Tiago Sada, “Pazartesi günü proje için gerçekten çok büyük bir gün” dedi. Ayrıca, “Umarım, dünya çapında bir grup farklı şehirde ortaya çıkmaya başlayacak olan küreleri ziyaret etmekten heyecan duyan birçok insan görürüz.” şeklinde ifadelerine ekleme yaptı.

OpenAI’nin sunduğu teknolojiler ile kripto endüstrisini entegre eden Sam Altman, sektöre farklı bir bakış açısı getirmiş gibi duruyor. 24 Temmuz itibarıyla da WLD, birçok popüler kripto para borsasında listelenecek. Yalnızca yapay zeka tutkunlarını değil, herkesin ilgi odağı haline gelen WLD bakalım nasıl bir performans sergileyecek?


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x