Yükleniyor...

OpenSea, NFT Nadirlik Protokolü OpenRarity’i Duyurdu

NFT alışveriş sağlayıcısı OpenSea, yaptığı sosyal medya paylaşımında, OpenRarity ile iş birliği yaptığını duyurdu.

OpenRarity ve OpenSeaden Ozgun NFT Adimi

NFT alışveriş sağlayıcısı OpenSea, yaptığı sosyal medya paylaşımında, OpenRarity ile iş birliği yaptığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nadirlik hesaplamalarını sağlayan ve doğrulayıcı işlevselliği bulunan OpenRarity platformu, NFT pazarı için tekrarlanabilirliği ortadan kaldıracak. Platform, gelişmekte olan NFT sektörünün orjinalliğini korumasını ve güncel ilerleyişine devam etmesini sağlayacak.

opensea engel

OpenRarity ve OpenSea’den, Özgün NFT Adımı

En yüksek işlem hacmine sahip NFT pazarı OpenSea, yaptığı paylaşımında nadirlik protokolünün çalışma mantığından bahsetti. OpenSea’nın planladığı algoritmaya göre, nadir tabir edilen NFT’lere 1 veya 2 gibi düşük sayılar verilecek. Birbirinin kopyası olarak tabir edilen NFT’lere ise en yüksek sayı değerlerinin girilmesi planlanıyor. Bu sayede nadir tabir edilen NFT’ler, algoritmanın sıralamasıyla üst sıralara çıkacak. NFT alışveriş sağlayıcısı, tamamen şeffaf ve halka açık bir matematik kullanacağının altını çizdi.

Yapılan planlamaların dışında, başlatılan bu algoritma NFT’lere otomatik olarak uygulanmayacak. İçerik üreticileri, OpenRarity özelliğini dilerlerse koleksiyonlarında kullanabilecekler.

İçerik üreticilerinin, özgürce ve özgünce NFT’ler satabilmesini sağlayan OpenSea, bugüne kadar sunduğu özellikler ile en çok kullanılan platform haline geldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x