Opside, Birlikte Büyümek için Gaza Bastı • Coinkolik
Yükleniyor...

Opside, Birlikte Büyümek için Gaza Bastı

Opside, merkezi olmayan bir ZK-RaaS (ZK-Rollup as a Service) platformu ve ZKP (Zero-Knowledge Proof) madenciliğini destekleyen bir PoW ağıdır.

Ekran Resmi 2023 07 10 16.25.38

Opside, merkezi olmayan bir ZK-RaaS (ZK-Rollup as a Service) platformu ve ZKP (Zero-Knowledge Proof) madenciliğini destekleyen bir PoW ağıdır. Opside, hibrit bir PoS ve PoW konsensüsü kullanır ve Web3 geliştiricilerinin zkEVM uygulama zincirleri oluşturmaları için tek tıklama özelliği sağlar. Aynı zamanda, birçok ZK-Rollup’ın getirdiği devasa hesaplama görevleri, hesaplama gücü için büyük bir talep yarattı ve dünyanın dört bir yanındaki madenciler için anlamlı bir madencilik senaryosu sağladı.

Opside’ın misyonu, ZK-Rollup’ı daha kullanıcı dostu ve popüler hale getirmek ve böylece zkEVM tabanlı uygulama zincirlerinin yaygın bir şekilde uygulanmasını sağlamaktır. Opside aşağıdaki hizmetleri ve yenilikleri sunmaktadır:
Hizmet Olarak ZK-Rollup: Geliştiriciler için, kendi ZK-Rollup’larını (zkEVM) tek bir tıklama ile birden fazla zincire dağıtabilirler.
Opside ZK-PoW Bulutu: Madenciler için Opside aynı zamanda ZK madenciliğini destekleyen ve birden fazla halka açık zincirde ZK-Rollup’lar için sıfır bilgi kanıtları üreten çok zincirli bir PoW protokolüdür.

Opside’ın Avantajları

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vitalik’in son makalesine göre, gelecekte çoklu zincir döneminden çoklu Rollup dönemine geçeceğiz. Opside tarafından sağlanan Hizmet olarak ZK-Rollup, ZK-Rollup’ın yaygın olarak kullanılmasını mümkün kılacaktır. Geliştiricilerin herhangi bir ZK bilgisine ihtiyacı yoktur, ön uç arayüzü üzerinden seçim yaparak kendi ZK-Rollup’larını oluşturabilirler. Oluşturulan ZK-Rollup, herhangi bir halka açık zincirin (Ethereum, BNB Chain veya Polygon PoS gibi) 2. Katmanı haline gelebilir. İlgili hesaplama gücü de Opside ZK-PoW çoklu zincir protokolü tarafından sağlanacaktır. Bu da projenin geliştirme ve operasyonel maliyetlerini büyük ölçüde azaltmaktadır.

Buna ek olarak, Opside Temmuz ayı başında 0 gaz ücreti ile belirli sözleşmeler başlatacak. Kullanıcılar bazı özel ZK-Rollup üzerinde belirli dApp’leri kullandıklarında, herhangi bir gaz ücreti ödemek zorunda kalmayacaklar. Bu 0 gaz ücreti sözleşmeleri, Web3 dApp’lerinin mevcut yüksek giriş engellerini çözmeyi ve kullanıcı deneyimini büyük ölçüde iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Opside ZK Ekosisteminin Değeri

Opside Pre-alpha Testnet’in 24 Mayıs 2023’te başlatılmasından bu yana, Opside ağı pazarda büyük ilgi gördü. Sadece bir ay içinde, ağda 100.000’den fazla benzersiz adres, 5 milyona ulaşan işlem hacmi, 11.000’den fazla PoS Doğrulayıcısı ve 46 madenci bulunmaktadır. Küresel topluluk üyeleri tarafından Opside’a enjekte edilen maliyet değeri şimdiden 25 milyon dolara ulaştı.

Ayrıca, Opside’ın ZK uygulama ekosisteminin de sürekli olarak genişlediğini belirtmek gerekir. Şimdiye kadar altı proje egemen ZK-Rollup’ları oluşturmuş ve ilgili uygulamaları konuşlandırmıştır ve ondan fazla proje Opside Public zkEVM’de konuşlandırılmıştır. Buna ek olarak, 20’den fazla proje yerleştirme ve zamanlama sürecindedir. Ekosistem projeleri DeFi, GameFi, SocialFi, Content, NFT vb. gibi birçok popüler parçayı içermektedir.

Ekran Resmi 2023 07 10 16.26.14

İşte bazı ekosistem proje tanıtımları

Sideswap:
Giriş: ZK-RaaS tarafından desteklenen Opside’da lider dex ve likidite pazarı.
Kategori Dex, Defi infra
Zincir: Opside Zinciri, Opside genel zkEVM V2
Galxe kampanyası: https://galxe.com/Opside/campaign/GCeDcUSZZ5 (Potansiyel airdrop)

Cryptoblades:
Giriş: CryptoBlades, devrim niteliğinde web tabanlı bir NFT rol yapma oyunudur.
Kategori Oyun
Zincir: CB zkEVM (özel zkEVM)
Galxe kampanyası: https://galxe.com/Opside/campaign/GCDK8UWsgJ

Era7:
Giriş: Era7 Game of Truth, metaverse tarzı bir TCG’dir.
Kategori Oyun
Zincir: ERA7 (Özel zkEVM)
Galxe kampanyası: https://galxe.com/Opside/campaign/GCoQcUS3Ms

BlockNG:
Giriş: BlockNG, klasik blok zincirindeki her katılımcıyı birbirine bağlamayı ve güçlü bir ekosistem oluşturmayı amaçlamaktadır.
Kategori Dex, Defi infra, NFT
Zincir: Opside genel zkEVM V2, Hukuk Zinciri (Özel zkEVM)
Galxe kampanyası: https://galxe.com/Opside/campaign/GCcUXUX8S9

XThrill:
Giriş XThrill, #ZK-Rollup teknolojisinden yararlanarak yüksek hızlı yarışı yoğun çatışmalarla harmanlayan nedensel bir oyundur.
Kategori Oyun
Zincir: XThrill (Özel zkEVM)
Galxe kampanyası: https://galxe.com/Opside/campaign/GCwBqUSYsz (Potansiyel airdrop)

iZUMi Finance
Giriş: iZUMi Finance, Hizmet olarak tek elden Likidite (LaaS) sağlayan çok zincirli bir DeFi protokolüdür.
Kategori Defi
Zincir: Opside genel zkEVM V2

ReadOn
Giriş: ReadON, merkezi olmayan bir içerik dağıtım platformudur.
Kategori İçerik
Zincir: Özel zkEVM (Yakında yayında!)

Elfin Kingdom
Giriş: Elfin Kingdom, Metaverse’de bir MMORPG gezegenler arası krallıktır.
Kategori Oyun
Zincir: Özel zkEVM (Yakında yayında!)

Ivy market:
Giriş: Ek avantajların kilidini açmanızı sağlayan her şeyi kapsayan NFT pazarı. Kategori NFT Pazaryeri
Zincir: Opside genel zkEVM V2

Jackbot:
Giriş: Web3 teknolojisi ile kazan-2-kazan klasik oyunlar.
Kategori Oyun
Zincir: Jackbot (Özel zkEVM)

Opside’da Dağıtım Yapmanın Faydaları:

Opside EVM uyumludur, yani Solidity dili ile geliştirilen herhangi bir proje neredeyse hiçbir maliyet olmadan taşınabilir ve dağıtılabilir. Yeni projeler için öğrenme eğrisi de yoktur. Proje sahipleri ZK-Rollup tarafından sunulan güvenliğin, düşük gaz ücretlerinin, minimum operasyonel maliyetlerin ve büyük ölçüde iyileştirilmiş kullanıcı deneyiminin keyfini çıkarabilirler.

Ekran Resmi 2023 07 10 16.26.39

İşte Opside’ın sekiz önemli avantajı:

ZK-RaaS: Opside, gelişmiş güvenlik, güvenilirlik ve daha hızlı para çekme ile bir hizmet olarak ZK-Rollup sağlar. Ethereum/Opside Zinciri/BNB Zinciri/Poligon ve daha fazla temel zinciri destekler.
Yönetilen Donanım: Gerekli ZK-Rollup donanım kaynakları, merkezi olmayan, izinsiz bir şekilde sunulur ve geliştiriciler için maliyetleri azaltır.

Sıfır Gaz Ücreti: Opside’ın özel Toplama Zincirleri, ücretler için ekonomik model söz konusu olduğunda benzersiz avantajlar sunar. Geliştiriciler gaz ücretini 0’a kadar ayarlamakta özgürdür. Böylece kullanıcıların herhangi bir ücret ödemesine gerek kalmaz.
Tamamen Zincir Üzerinde: Platform, düşük gaz ücretleri ve yüksek verim nedeniyle oyunların, finansal türevlerin ve sosyal ağların tamamen zincir üzerinde uygulanmasını kolaylaştırır.

EVM Uyumluluğu: Opside, çeşitli zkEVM’leri destekleyerek geliştiriciler için ücretsiz zkEVM SDK seçeneği sunar ve taşıma maliyetlerini ortadan kaldırır.

Egemenlik: Geliştiriciler, ekonomik modeli özelleştirme ve sıfır gaz ücreti uygulama yeteneği de dahil olmak üzere ZK-Rollup üzerindeki egemenliği elinde tutar.

Çapraz Rollup İletişimi: Birleşik bir sistem sözleşmesi, aynı ana zincire sahip farklı ZK-Rollup’larda yerel çapraz rollup iletişimini kolaylaştırır.

Merkeziyetsizleştirme: ETH 2.0’ın PoS mutabakatını kullanan Opside, daha kapsamlı doğrulama ve madenci katılımı sağlayarak güvenliği artırır.

Opside’ın Potansiyeli:

Giderek daha fazla geliştirici ve proje sahibinin egemen ZK-Rollup ve 0 gaz ücreti talepleri var. Proje sahipleri, tarayıcılar ve köprüler gibi temel eşleştirme ayarlarını yapmanın yanı sıra, Opside’ın resmi rollup launchbase’i aracılığıyla 10 dakika içinde egemen ZK-Rollup’ları oluşturabilirler. Egemen ZK-Rollup, daha yüksek güvenlik ve istikrar anlamına gelir. 0 gaz ücreti, kullanıcı giriş engellerini azaltarak birçok Web2 trafiğinin Web3’e engelsiz girmesini sağlar. ETH’den PoS’a geçtikten sonra, birçok madencinin gidecek yeri yoktur.

Opside’ın çok zincirli ZKP PoW protokolü, herhangi bir toparlanmayı birbirine bağlayarak onlara ZK kanıtları oluşturmak için merkezi olmayan bilgi işlem gücü sağlayabilir. Opside, Ingoyama ve diğerleri gibi küresel madencilerle iyi ilişkiler sürdürmektedir ve ortak promosyonlar halihazırda devam etmektedir.
Şu anda, Opside hala erken aşamadadır. Test ağının başlatılmasının üzerinden bir aydan fazla zaman geçti ve şimdiden 11 binden fazla doğrulayıcıya, yaklaşık 50 büyük madenciye ve 110 binden fazla bağımsız kullanıcı adresine sahip. Gelecekte çeşitli verilerde büyük ölçekli bir artış bekleniyor.

Sonuç ve Genel Bakış:

Merkezi olmayan bir ZK-RaaS platformu ve ZKP madenciliğini destekleyen bir PoW ağı olarak Opside, zkEVM tabanlı uygulama zincirlerinin yaygın bir şekilde uygulanmasını hızlandırmıştır. Opside yalnızca tek tıkla ZK-Rollup uygulama zinciri oluşturma özelliği sunarak geliştiricilerin teknik yükünü azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda ZK-Rollup’lardaki artışla ortaya çıkan ZKP görevlerinin hesaplama taleplerini karşılamak için ZK-PoW Bulutunu kullanarak küresel madenciler için yeni bir madencilik senaryosu yaratıyor.

Dahası, Opside’ın 0 gaz ücreti sözleşmesi, kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirmekte ve Web3 dApp’lerinin mevcut yüksek giriş eşiğini çözmede çığır açan bir öneme sahip olan giriş engellerini azaltmaktadır. Opside Pre-alpha Testnet’in 24 Mayıs 2023’te piyasaya sürülmesinden bu yana, dünya çapında yaygın ilgi ve olumlu geri bildirimler aldı.

Rollup’ın sürekli ilerlemesi ve gelişmesiyle birlikte, ZK-Rollup teknolojisinin birçok uygulama senaryosunda daha yaygın hale gelmesini beklemek için nedenler vardır. Opside’ın ortaya çıkışı ve gelişimi, ZK-Rollup’ın büyük ölçekli uygulamasını mümkün kılmıştır. Ayrıca, madenciler için yeni madencilik fırsatları sunmaktadır. Opside, küresel çapta büyük madencilerle iyi bir işbirliği ilişkisi sürdürmekte ve Opside’ın gelecekteki gelişimi için sağlam bir temel oluşturmaktadır.

Opside şu anda erken aşamada olmasına rağmen, test ağındaki performansı şimdiden büyük potansiyelini ortaya koymuştur. Gelecekte, daha fazla geliştirici ve proje sahibi katıldıkça, Opside’ın ekosisteminin daha da genişlemesi ve işlem hacmi ile kullanıcı tabanının büyümeye devam etmesi beklenmektedir.

Yolculuğa Katılın!

Opside, daha fazla proje sahibini ZK ekosistemimize katılmaya davet ediyor. Launchbase aracılığıyla tek bir tıklama ile egemen ZK-Rollup uygulama zincirleri oluşturun. İster yeni bir başlangıç projesi isterse halihazırda istikrarlı bir şekilde çalışan bir proje olsun, Opside’dan gerekli desteği ve kolaylığı alabilirler. Opside, proje sahiplerine yalnızca hızlı bir şekilde kurulum ve işletim konusunda yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda projenin değerini en üst düzeye çıkarmak için sürekli teknik destek ve bir ekosistem geliştirme ortamı sağlar.

Bize [email protected] adresinden bir e-posta gönderin ve olasılıkları keşfedelim!
Opside aynı zamanda tüm kullanıcıları ekosistemimiz içinde ilgilendikleri projeleri keşfetmeye ve keşfetmeye içtenlikle davet ediyor. Opside ağ ekosistemi, topluluk kullanıcılarının deneyimlemesi için çeşitli popüler parçalardan uygulamaları bir araya getiriyor. Opside’ın kullanıcılara yeni bir etkileşim deneyimi sunmasını ve kullanıcıların ZK’nın cazibesine daha derinden katılmalarına ve deneyimlemelerine olanak sağlamasını umuyoruz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x