Orta Doğu gerilimi Bitcoin'i de vurdu: İlk kez bu kadar arttı! • CK
Yükleniyor...

Orta Doğu gerilimi Bitcoin’i de vurdu: İlk kez bu kadar arttı!

Bitcoin fiyatı Orta Doğu'da yaşanan gerilimin ardından dört ayın en düşük seviyesine inerken, piyasa hakimiyeti ise ilk kez yüzde 51 oranında arttı.

A representations of virtual currency Bitcoin is seen in front of a stock graph in this illustration

Bitcoin fiyatı Orta Doğu’da yaşanan gerilimin ardından dört ayın en düşük seviyesine inerken, piyasa hakimiyeti ise ilk kez yüzde 51 oranında arttı.

10 Ekim 2023 Salı, Orta Doğu’da artan gerilimlerin ortasında fiyatının 28 bin doların altına düşmesiyle Bitcoin için önemli bir gün oldu. Bu düşüş zincir içi veri analizinde belirgin olarak kaydedildi ve kripto para birimi için dört ayın en düşük seviyesine işaret etti. Bu düşüşe rağmen Bitcoin 27 bin 500 dolarlık destek seviyesini korumayı başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Glassnode grafiği, 8 Ekim’de yalnızca 367 bin 874 oluşturulan yeni Bitcoin adreslerinde bir düşüş olduğunu ortaya koydu. Bu eğilim, yatırımcıların küresel makro olaylar nedeniyle geleneksel güvenli liman varlıklarına yönelebileceğini göstermiş oldu.

İlk kez yüzde 51’i aştı!

Bununla birlikte, düşüş yönlü piyasa duyarlılığına ve daha fazla fiyat düşüşü potansiyeline rağmen, yerli kripto yatırımcıları Bitcoin’e olan güvenin arttığını gösterdi. Bunu yanı sıra piyasa hakimiyeti (BTC.D) 12 Temmuz’dan bu yana ilk kez yüzde 51’i aştı. Bu artış büyük ölçüde devam eden Orta Doğu krizinden kaynaklanan ekonomik belirsizliğe bağlandı.

Küresel Para Giriş/Çıkış (GIOM) grafikleri, düşüş eğilimi devam ederse BTC için kritik 25 bin dolarlık destek seviyesinin güçlenebileceğine işaret etti. Bu grafikler ayrıca 1,57 milyon adresin minimum 26 bin 600 dolar fiyattan 794 bin 850 BTC satın aldığını ve bunun da daha fazla fiyat düşüşüne karşı direnci gösterdiğini vurguladı.

BTC fiyatının 30 bin dolara ulaşması için 29 bin dolarlık direncin aşılmasının önemli olduğu ifade edildi. GIOM grafikleri, yaklaşık 3,7 milyon mevcut adresin ortalama 29 bin 20 dolarlık fiyattan 1,77 milyon BTC satın aldığını gösterdi. Piyasa korkusu, belirsizliği ve şüphesi (FUD) daha da artarsa, bu durum Bitcoin fiyatında düşüş eğilimini tetikleyebilir.

Sonuç olarak, Bitcoin’in fiyatı Orta Doğu’da artan gerilimlerden ve küresel makro olaylardan etkilenmiş olsa da, kripto para piyasasında hala güçlü bir konuma sahip. Piyasa hakimiyetindeki artış ve daha fazla fiyat düşüşüne karşı direnç, ekonomik belirsizlik karşısında yatırımcının güvenini gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x