Yükleniyor...

Osmosis (OSMO) Neden Yükseliyor? 28 Ekim 2022

Kripto para piyasasında hareketli bir gün yaşanırken yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken kripto paralardan biri de Osmosis (OSMO) oldu.

osmo neden yukseliyor

Kripto para piyasasında hareketli bir gün yaşanırken yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken kripto paralardan biri de Osmosis (OSMO) oldu. Son 24 saatte ciddi yükseliş gösteren OSMO neden yükseliyor?

OSMO son 24 saat içinde CoinGecko verilerine göre yaklaşık yüzde 20 yükseliş kaydetti. Bu yükselişle beraber OSMO en çok yükselenler listesinde kendine yer edindi. Peki OSMO neden yükseliyor? OSMO’daki yükselişin sebebi ne? Gelin bu yazımızda beraber bulmaya çalışalım.

OSMO Neden Yükseliyor?

Osmosis Cosmos Blockchain’indeki çoğu varlık için en kapsamlı ve büyük merkeziyetsiz borsadır ve otomatik piyasa yapıcı ile çalışır. OSMO, Osmosis için bir yönetişim token’ıdır. OSMO, platform üzerinden stake edilebilir ve likidite havuzunda kullanılabilir.

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’in OSMO’yu listeleyeceğini duyurmasının ardından token’da dikkat çeken bir yükseliş gerçekleşti. Bu haberle birlikte birden yüzde 33 yükselerek son 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

osmo
OSMO’nun grafiği Kaynak: CoinGecko

Binance, OSMO’yu daha eski kripto paralara göre daha volatil olabileceği için Binance’in riskli ve yeni varlıklar için ayırılmış bölüm olan İnovasyon Bölgesi’nde listelenecek. Bununla birlikte OSMO’nun herhangi bir vadeli piyasada işleme açılması da beklenmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner