Oyun Sektörünün Yeni Gözdesi Blockchain Oyunları • Coinkolik
Yükleniyor...

Oyun Sektörünün Yeni Gözdesi Blockchain Oyunları

Blockchain oyunları, artan yatırımlar ve günlük 1 milyona yakın Benzersiz Aktif Cüzdan (UAW) sayısı ile piyasaya meydan okuyor.

Oyun Sektorunun Yeni Gozdesi Blockchain Oyunlari

Blockchain oyunları, artan yatırımlar ve günlük 1 milyona yakın Benzersiz Aktif Cüzdan (UAW) sayısı ile piyasaya meydan okuyor.

Blockchain oyunları, yeni nesil oyuncuları blockchain ekosistemine dahil ederek oyun kurallarını değiştiriyor. Geleneksel oyun endüstrisinin büyüklüğünün 175 milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor. GameFi, 6,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile bunun yüzde 4’üne ancak yaklaşıyor. Buna rağmen blockchain oyunları, hem ayı piyasasına hem de oyun endüstrisine kafa tutuyor.

Blockchain Oyunlarına Yapılan Yatırımlar Artıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain odaklı veri ve analiz şirketi DappRadar verileri, blockchain oyunlarının, günlük 847 bin 230 Benzersiz Aktif Cüzdan ve 698 milyon dolarlık işlemle Web3’ün gelişmekte olan, gelecek vaat eden endüstrilerinden biri olduğunu gösteriyor.

Ayı piyasası sırasında gerçek kazananlar, ilk çeyrekten bu yana yüzde 10’a yakın büyüyen blockchain tabanlı oyunlar oldu. Yıl boyunca, kripto piyasasındaki düşüşe rağmen blockchain oyunlarına yapılan yatırımlar, 300 milyon doları aştı.

gamefi2

Geçtiğimiz aylarda, Alien Worlds, günlük ortalama 205 bin 285 UAW ile en çok oynanan blockchain oyunu oldu.

GameFi’nin geleceği, endüstrinin en yenilikçi konseptleri bir araya getirmesi ve geleneksel oyun şirketleriyle iş birliği yapılması nedeniyle umut verici olarak nitelendiriliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x