Yükleniyor...

Pariste Bulunan Bir Sokağa 0.26 Bitcoin Ödüllü Duvar Resmi Çizildi

Parisli bir sanatçı, Pariste bulunan bir sokağa ilginç bir duvar resmi çizdi ve resmin içine 0.

Fransa Sarı Yelekliler

Parisli bir sanatçı, Pariste bulunan bir sokağa ilginç bir duvar resmi çizdi ve resmin içine 0.26 Bitcoin (yaklaşık 1.000 dolar) gizlediğini söyledi. Sanatçı Pascal Boyart, duvar resmindeki sırrın çözülmesi durumunda 1NqPwPp7hEXZ3Atj77Ue11xAEMmXqAXwrQ adresinde depolanan Bitcoin’e erişim izni verecek bir duvar resmi çizdiğini söylüyor. Duvar resmi yüksek çözünürlüklü bir görüntü olarak çevrimiçi olarak kullanılabilir. Boyart, çevrimiçi fotoğraflara bakılarak bazı bilgiler toplanabilse de, bulmacayı tamamen çözmek için duvarın önünde olunması gerektiğini belirtiyor.

Duvar Resmi Ünlü Eugène Delacroix Resminin Modern Bir Yorumu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Açıkça görülebilen bir Bitcoin bağış adresi ve QR kodu, önde gelen kripto para birimini duvardaki ikonografinin bolluğu ile ilişkilendiriyor. Görüntünün kendisi, Fransa’nın monarşisini deviren Fransız Devrimi’nde yapılmış ünlü Eugène Delacroix resminin Halka Yol Gösteren Özgürlük’ün (Fransızca’da La Liberté guidant le peuple) modern bir yorumu.

Boyart’ın duvar resmi, 19. yüzyılın devrimcilerine benzer şekilde bugünlerde sözde Sarı Yelekliler (Fransız: Gilets Jaunes) protestocularını konu ediniyor. Fransız hükümetinin yakıt fiyatlarını arttırmasının ardından başlayan protestolar gündemde kalmaya devam ediyor. Sürmekte olan protestonaların ekonomik eşitsizlik ve ekonomik adalet sorunlarından dolayı yapıldığı öne sürülüyor. Protestocular, Fransa’nın başkentinde ve ülkenin başka bir yerinde çevik kuvvet polisi ile sokak savaşları yürütüyorlar. Protesto dalgası son zamanlarda uluslararası bir hal almaya başladı ve birkaç gün önce İngiltere’nin başkenti Londra’da ve son haftalarda Fransa dışındaki diğer birçok ülkede protestolar başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x