Yükleniyor...

Patrick McHenry, Regülatörlerin İnovasyon Ofisleri Açmasını İstiyor

Temsilciler Meclisi Üyesi Patrick McHenry, regülatörlerin inovasyon ofisleri açmasını istiyor.

partick mchenry

Temsilciler Meclisi Üyesi Patrick McHenry, regülatörlerin inovasyon ofisleri açmasını istiyor.

Kısa bir süre sonra Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’nin başkanı olacak olan Patrick McHenry, Finansal Hizmetler İnovasyon Yasasını üçüncü kez yeniden uygulamaya koydu.

Cumhuriyetçi Patrick McHenry, Finansal Hizmetler İnovasyon Yasasını üçüncü kez uygulamaya koyarak komite başkanı olduğunda tasarıyı daha da ileriye götürmeyi planladığının sinyallerini verdi.

Tasarı, federal mali regülatörlerinin, inovasyon ofisleri oluşturmasını zorunlu kılıyor.

Tasarı, irketlerin alternatif uyumluluk planları için başvurmalarına ve şirketin aksi takdirde bu kurallara aykırı olabilecek hizmetler sunmasını sağlamak için düzenlemelerden feragat etmesine veya bunları değiştirmesine izin vermeyi içerir.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun FinHub’ı, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’ndaki LabCFTC ve Tüketici Mali Koruma Bürosu’ndaki Rekabet ve Yenilik Ofisi gibi bazı regülatörlerin halihazırda uzmanlanmış inovasyon ofisleri yer alıyor.

Federal finansal regülatörler, yeni teknolojileri kullanan finansal hizmet firmaları için eragat etmeyi düşünecekleri mevcut düzenlemelerin listelerini de yayınlamak zorunda kalacaklar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x