Peter Schiff: “Bitcoin (BTC) Yarışı Bitiremeyecek” • Coinkolik
Yükleniyor...

Peter Schiff: “Bitcoin (BTC) Yarışı Bitiremeyecek”

Bitcoin eleştirmenleri arasında en ünlü isimlerden olan Peter Schiff, Bitcoin'i yarıştaki en yavaş at olarak adlandırdı.

peter schiff bitcoin yarışı bitiremeyecek

Bitcoin eleştirmenleri arasında en ünlü isimlerden olan Peter Schiff, Bitcoin’i yarıştaki en yavaş at olarak adlandırdı. Schiff, portföyünün yaklaşık yüzde ikisini Bitcoin’e tahsis eden milyarder Paul Tudor Jones’un “yarıştaki en yavaş at” olduğu için BTC’ye yatırım yapmasının yanlış olduğunu ifade etti.

Schiff’ten Altın Tavsiyesi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Açık sözlü Bitcoin düşmanı Peter Schiff, Bitcoin’i eleştirmek için Twitter’a girdi ve bu sefer milyarder Paul Tudor Jones’u etiketledi. Bu yılın başlarında Jones, yatırım portföyünün yaklaşık yüzde ikisini Bitcoin’e koyduğunu açıklamıştı. O zamanlar, Bitcoin fiyatı 9 bin 800 dolar seviyesinin üzerine çıkmıştı ve milyarder bu gerçeğe rağmen Bitcoin satın almıştı. Jones, bugünün Bitcoin’i ve 1970’lerin altını arasında pozitif bir karşılaştırma yaptı ve BTC’ye ‘en hızlı at’ adını verdi.

Peter Schiff de bu tweet üzerine Bitcoin’e “yarıştaki en yavaş at” unvanını verdi ve hatta BTC’nin yarışı bile bitiremeyeceğini dile getirdi. Schiff’e göre, Paul Tudor Jones, gümüş ya da altın satın alırsa gelecekte çok daha iyi durumda olacak.

Bitcoin Hariç Her Şey Arttı

Bir başka büyük Bitcoin eleştirmeni olan Bloomberg TV’den Joe Weisenthal, bu günlerde Bitcoin hariç her şeyin (borsa, altın ve daha fazlası) arttığını öne sürdü. Weisenthal, şu ifadeleri kullandı:

“Görünüşe göre, bu günlerde Bitcoin hariç neredeyse her şeyin nasıl büyüdüğü hakkında konuşmuyoruz.”

Bununla birlikte, 21 Temmuz’da Bitcoin’in fiyatı, CoinMarketCap’in rakamlarına göre 9 bin 167 dolar seviyesinden 9 bin 313 dolara yükseldi. Yazının yazıldığı sırada lider kripto para birimi 9 bin 323 dolardan işlem görüyordu.