Yükleniyor...

Piyasalar Yarın Gerçekleşecek Olan Fed Toplantısına Odaklandı

Küresel piyasalarda tüm gözler, yarın gerçekleşecek olan Fed toplantısına çevrilmiş durumda.

fed

Küresel piyasalarda tüm gözler, yarın gerçekleşecek olan Fed toplantısına çevrilmiş durumda. Genel olarak dünyada, para politikalarının geleceğine ilişkin belirsizlikler sürerken, fiyatlar da bundan etkilenmeye devam ediyor. Bu hafta gerçekeleşecek olan Fed toplantısından çıkacak faiz kararı ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı açıklamalar yatırımcıların odağında bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Genel kanı Fed’in politika faizini %0.00 ile 0.25 arasında sabit tutacağı yönünde. Bununla beraber varlık alımında da değişikliğe gidilmesi beklenmiyor. Yine de Başkan Powell’ın toplantı sonrasında yapacağı açıklamalar önem taşıyor.

Analistle göre beklentileri geride bırakan enflasyon verisi, piyasalardaki belirsizliği artırıyor. Bu anlamda da Fed’in para politikasının geleceğine ilişkin yönlendirmelerinin önemi oldukça büyük.

Önemli Tarihler

ABD Merkez Bankası’nın toplantısı yarın (Çarşamba günü) gerçekleşecek. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) toplantısı ise Perşembe günü yapılacak. Ayrıca Cuma günü de Japonya Merkez Bankası’nın (BoJ) toplantısı düzenlenecek.

Bu toplantılardan çıkacak olan kararlar yatırımcılar için büyük önem taşıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x