Polkadot Yönetişim Sistemini Yeniliyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Polkadot Yönetişim Sistemini Yeniliyor!

Polkadot'un yeni OpenGov sistemi, birden fazla oylama işleminin hiçbir tıkanıklık yaşanmadan aynı anda gerçekleşmesine olanak tanıyacak.

polkadot ortaklik

Polkadot’un yeni OpenGov sistemi, birden fazla oylama işleminin hiçbir tıkanıklık yaşanmadan aynı anda gerçekleşmesine olanak tanıyacak. 

Birbirine bağlı bir kamu blok zinciri ağı olan Polkadot, yönetişim modelini birden fazla konuda oylamanın aynı anda gerçekleşmesine izin verecek şekilde düzenledi. 15 Haziran Perşembe günü tanıtılan Polkadot OpenGov, referandum önerebilen ve harcama tekliflerini onaylayabilen seçilmiş bir yapı olan Polkadot Konseyi ve Teknik Komite gibi sözde birinci sınıf organizasyonları ortadan kaldıracak. 

Yeni Sistem, Kullanıma Sunulmadan Önce 6 Ay Boyunca Test Edildi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Polkadot Konseyi ve Teknik Komitenin yerine Polkadot Fellowship adında, ağ üzerinde mutlak bir gücü olmayan ve parametreleri değiştiremeyen bir yapı kuruldu. 

Yeni kurulan yapının şu anda 45 üyesi bulunuyor ve çekirdek geliştiriciler adaylıklarını sundukça yapının büyümeye devam etmesi muhtemel olarak görülüyor. Web3 Vakfı Parachain Sistem Ekip Lideri Joe Petrowski, mevcut sistemdeki tıkanıklıkları ortadan kaldırmak için birden fazla oylama teklifinin aynı anda gerçekleştirilebileceğini açıkladı. 

Petrowski CoinDesk’e verdiği röportajda, “Önceki yönetişim sistemi, her biri 28 gün süren standartlarla tek seferde yalnızca bir oylamayı kabul edebiliyordu. Bu nedenle, bir yılda oylamaların yalnızca 12 veya 13’ünü gerçekleştirebiliyordunuz” dedi. 

OpenGov, kullanıma sunulmadan önce yaklaşık altı ay boyunca Kusama ağı üzerinde test edildi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x