Yükleniyor...

Popüler Analist Mevcut Boğa Döngüsünde Para Kaybetmekten Kaçınma Stratejisini Özetledi

Popüler kripto para trader'ı ve analisti Lark Davis, yükselen fiyatlara rağmen yatırımcıların çoğunun mevcut boğa döngüsü sırasında para kaybedeceğini söylüyor.

populer analist mevcut boga dongusunde para kaybetmekten kacinma stratejisini ozetledi 2

Popüler kripto para trader’ı ve analisti Lark Davis, yükselen fiyatlara rağmen yatırımcıların çoğunun mevcut boğa döngüsü sırasında para kaybedeceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yakın tarihli bir YouTube videosunda konuşan Davis, abonelerine %90 veya daha fazla kripto yatırımcısının para kaybedeceğini ve uzun vadede kazançlarını boşa harcayacağını söyledi. Analist, kaybetme korkusunun (FOMO) yarattığı tuzağın çoğu yatırımcı için birincil caydırıcı olduğunu vurguladı.

Davis, aldatıcı piyasa rallilerinde satın almama ve fiyat gerileme dönemlerinde ise panik satışından kaçınma konusunda uyardı:

“Çoğu yatırımcı, tepeden satın alıyor, dipten satıyor. Tepeden satın alıyor, dipten satıyor… Bu böyle devam ediyor, ta ki rekt olana dek.”

Davis, veri analiz şirketi Santiment’in, boğa piyasasının yüksek fiyatlarla satın almak yerine kripto para varlıklarını satmak için daha iyi bir zaman anlamına geldiğini gösteren çalışmasına atıfta bulundu. Ayrıca takipçilerine, özellikle aşırı yükseliş veya düşüş dönemlerinde sosyal medya uzmanlarını görmezden gelmelerini tavsiye etti.

Davis, trader’ların çoğunun yatırım yapmadan önce kabul edilebilir risklerini özetleyemediklerini ve bu nedenle içinden çıkılamaz durumlarla yüzleşmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Analist videosunu, yatırımcıların ellerinde olan kripto paraları çok uzun süre bekletmek yerine kazançlardan kar elde etmeleri tavsiyesiyle sonlandırdı:

“Mesele şu: Sat düğmesine hiç basmazsanız, kazançlarınızı asla realize edemezsiniz. Gerçekte asla kâr edemeyeceksiniz. Sat butonuna tıklayana kadar her şey teoriktir. Kâr almayı alışkanlık haline getirin.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x