Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Popüler Analist: "Yearn.finance'de (YFI) Düşüş Devam Edecek"

Popüler Analist: “Yearn.finance’de (YFI) Düşüş Devam Edecek”

ABONE OL:google-news

Yearn.finance, piyasalara çıktığı ilk günden itibaren DeFi ekosisteminin en popüler projesi haline gelmeye başarmıştı. Merkezi olmayan finans sistemine yatırım yapmak isteyen birçok yatırımcı, tercihini YFI’den yana kullandı ve kripto para da bu süre zarfında oldukça iyi performans gösterdi.

Ancak YFI projesini çevreleyen bazı metrikler birkaç hafta önce değişmeye başladı ve deneysel bir akıllı sözleşme projesi, fonlarının %50’sinin kaybolmasına sebep oldu.

Kurucuların popüler kripto paraya bu derece büyük bir müdahalesi, yatırımcılar için “kurucu riski” faktörünü ortaya çıkardı ve bu durum da YFI’nin düşüşe geçmesine sebep oldu. Parçalanan topluluk ile birlikte, YFI’da zayıflık göstergeleri de artış gösterdi ve o zamandan beri YFI’de fiyat, tekrardan istenilen seviyelere gelemedi.

Şimdi ise popüler bir analist, Yearn’finance’in yükselen piyasaya yapısının artık tamamen geçersiz kaldığını ve kısa zaman içerisinde düşüşlerin hız kazanacağını iddia etti.

Yearn.finance’in devam eden satış baskısı, popüler DeFi projesini yazım itibari ile 13.700 dolar seviyesine kadar geri çekilmesine sebep oldu. Analistlere göre düşüşün devam etmesi durumunda ilk ziyaret noktası 12.000 dolar seviyesi. Alıcıların bariz bir baskı kuramaması durumunda ise kripto parada muhtemel kayıplar yaşanacaktır.

Ekran Resmi 2020 10 18 01.37.31Boğaların Acilen Önlem Alması Gerekiyor

YFI’nin 10.000 dolar altında bir seviyeye inmesi kripto para için bir felaket anlamı taşıyor. Bu kritik seviyeyi inmesi durumunda, boğalar mücadele etmekte zorlanacak ve popüler kripto para da başka bir teslimiyet noktasına doğru yolculuk başlayacaktır.

Analistlere göre, YFI’de boğaların kontrolü ele alamaması durumunda, popüler proje kısa zaman içerisinde 6.200 dolara düşebilir. Böyle bir düşüşün yaşanması durumunda ise, DeFi’nin en popüler projesine yatırım yapan birçok kişi büyük zararlara uğrayacaktır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakNewsbtc
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,480TakipçilerTakip Et
1,020AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar