Yükleniyor...

Popüler Bitcoin Borsasının CEO’su Tüm Kripto Paralarla Ortadan Kayboldu

IDAX Global kripto para birimi borsası acil bir duyuru yayınladı.

dax borsası

IDAX Global kripto para birimi borsası acil bir duyuru yayınladı. Borsa, CEO’sunun “bilinmeyen bir nedenden ötürü kaybolduğunu” açıklayarak, IDAX Global personelinin kendisine ulaşmak için gösterdiği tüm çabaların şu ana kadar başarısız olduğunu bildirdi.

Bitcoin Borsası Soğuk Cüzdanlara Erişemiyor

Duyuru, IDAX Global’in para çekme sorunları ile ilgili resmi duyurusundan birkaç gün sonra geldi.  CEO ortadan kaybolduktan sonra, IDAX Global neredeyse tüm kripto para birimi bakiyelerini depolayan soğuk cüzdanlarına erişemedi ve bu da platformda büyük sıkıntılara yol açtı.

Soğuk cüzdanlara ulaşamayan borsa kullanıcıları tarafından sıkıştırılmaya başlandı. Hatta borsanın önünde kalabalıkların oluştuğuna dair bilgiler gelmeye başladı. Ancak borsa mevcut durumda ellerinden gelenin en iyisini yaptığını söyleyerek müşterilerine güven vermeye çalıştı. Borsa tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

IDAX Global, para yatırma / çekme hizmeti dahil olmak üzere platform hizmetleri hakkında acil bir plan hazırlıyor, bu nedenle tüm platform hizmetlerimizi şimdilik kullanmaktan kaçınmanız önerilir.

Bitcoin Borsasının CEO’su Tüm Kripto Varlıkları Alarak Ortadan Kayboldu

İddialar borsa CEO’sunun tüm soğuk cüzdanlardaki kripto paraları alarak işçileri işten çıkarıp ortadan kaybolduğu yönünde. Sosyal medya hesaplarındaki hareketsizlikte başıboş bir görüntü çizerek bu iddiayı doğruluyor gibi.

Ayrı bir teoride Çin’de faaliyet gösteren Moğolistan merkezli tek kripto para borsası olan IDAX’ın CEO’sunun kaybolması akıllara Çin baskısını getirdi. Daha öncede kapanan borsalardan ve kanunen sıkıştırılmış CEO’lardan bahsetmiştik. Tüm bunlar göz önüne alındığında CEO’nun Çin Hükümeti’nin elinde olması da olasılıklar arasında gözüküyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x