Anasayfa Borsalar Popüler Bitcoin Borsasının CEO’su Tüm Kripto Paralarla Ortadan Kayboldu

Popüler Bitcoin Borsasının CEO’su Tüm Kripto Paralarla Ortadan Kayboldu

ABONE OL:google-news

IDAX Global kripto para birimi borsası acil bir duyuru yayınladı. Borsa, CEO’sunun “bilinmeyen bir nedenden ötürü kaybolduğunu” açıklayarak, IDAX Global personelinin kendisine ulaşmak için gösterdiği tüm çabaların şu ana kadar başarısız olduğunu bildirdi.

Bitcoin Borsası Soğuk Cüzdanlara Erişemiyor

Duyuru, IDAX Global’in para çekme sorunları ile ilgili resmi duyurusundan birkaç gün sonra geldi.  CEO ortadan kaybolduktan sonra, IDAX Global neredeyse tüm kripto para birimi bakiyelerini depolayan soğuk cüzdanlarına erişemedi ve bu da platformda büyük sıkıntılara yol açtı.

Soğuk cüzdanlara ulaşamayan borsa kullanıcıları tarafından sıkıştırılmaya başlandı. Hatta borsanın önünde kalabalıkların oluştuğuna dair bilgiler gelmeye başladı. Ancak borsa mevcut durumda ellerinden gelenin en iyisini yaptığını söyleyerek müşterilerine güven vermeye çalıştı. Borsa tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

IDAX Global, para yatırma / çekme hizmeti dahil olmak üzere platform hizmetleri hakkında acil bir plan hazırlıyor, bu nedenle tüm platform hizmetlerimizi şimdilik kullanmaktan kaçınmanız önerilir.

Bitcoin Borsasının CEO’su Tüm Kripto Varlıkları Alarak Ortadan Kayboldu

İddialar borsa CEO’sunun tüm soğuk cüzdanlardaki kripto paraları alarak işçileri işten çıkarıp ortadan kaybolduğu yönünde. Sosyal medya hesaplarındaki hareketsizlikte başıboş bir görüntü çizerek bu iddiayı doğruluyor gibi.

Ayrı bir teoride Çin’de faaliyet gösteren Moğolistan merkezli tek kripto para borsası olan IDAX’ın CEO’sunun kaybolması akıllara Çin baskısını getirdi. Daha öncede kapanan borsalardan ve kanunen sıkıştırılmış CEO’lardan bahsetmiştik. Tüm bunlar göz önüne alındığında CEO’nun Çin Hükümeti’nin elinde olması da olasılıklar arasında gözüküyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,340TakipçilerTakip Et
613AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar